+420 606 33 99 37
Plánovaná úprava ceny Google G Suite

Co si opravdu myslím o zdražení G Suite služeb?

Neznám žádného obyvatele naší planety, který by si z masochistickou láskou liboval při ohlášeném zdražení jakékoli služby nebo produktu. Zdražení o jednotky nebo desítky procent nás provází na každém kroku, každý rok se pravidelně dozvíme, kolik barevných papírků vydáme navíc.

Zdražení po deseti letech?

V této situaci ohlášené zdražení G Suite služeb od 2. 4. 2019 po více než deseti letech nevnímám jako ryze špatnou zprávu. Proč? Čtete dobře, společnost Google zdraží licence balíčku G Suite po dlouhých deseti letech. Pokud by další zdražení od společnosti Google přišlo za dalších deset let, políbil bych mu (nebo utrhal bych mu?) obě ruce:).

Běhěm deseti let jsme se dočkali v balíčku G Suite mnoha nových služeb a vylepšení, aniž by se měnily jakkoli ceny. Pokud by navýšení ceny vedlo k dalšímu zrychlení a vylepšení G Suite aplikací, nebyl bych vůbec proti.

Pokud tak vedle postavíme délku doby, kdy ceny G Suite byly neměnné a na druhé straně faktor inovace, zdražení nevnímám negativně. Jakkoli to zní podivně, jsem také přímým konzument a uživatelem G Suite služby (od společnosti Google jako Google Partner nečerpám žádné výhody ve smyslu nižších cen) a tak mojí úvahu berte prosím i v tomto světle.

Co bych hodnotil negativně je fakt, že zdražení pro občany platící měnou USD je 25 procent, zatímco na evropský trh bude aplikováno zdražení ve výši 30 procent. Nevím, jestli je to dopadem byrokratických ochranných nařízení, potenciálních pokut, nebo jiných mně skrytých poplatků.

Přehled cen licencí G Suite

Nové ceny budou platné od 2. 4. 2019. U ročního tarifu G Suite Basic dle nových cen nezískáte dodatečné zvýhodnění.

Licence Google G SuitePůvodní cenaNová cena
G Suite Basic (cena za uživatele a měsíc)4,- Euro5,2 Euro
G Suite Business (cena za uživatele a měsíc) 8,- Euro10,4 Euro

Poznámka: V případě zájmu si můžete „zafixovat“ na jeden rok původní ceny zaplacením ročního tarifu, musíme vše stihnout do 2. 4. 2019.

Líbil se vám článek? Tak proč o něm nepovíte svým kamarádům! Děkuji vám.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *