+420 606 33 99 37
Google formulář, Google formuláře

7 kroků ke zlaté, jak na Google formuláře?

Jak jednoduše získáte zpětnou vazbu? Vytvoříte si Google formulář. Jak provedete průzkum trhu? Aha, Google formulář. A pokud chcete vytvořit kvíz? Hádáte správně. Formuláře Google jsou hojně využívanou službou. A nejen pro možnost propojení na Google tabulky.


 

Jak si snadno vytvoříme formulář v sedmi krocích?

Snadno, stejně tak jako když pokládáte kostky Lega na sebe. Ona je to tak trochu stavebnice. Podívejte se sami.


 

Krok 1, vytvoříme formulář

K tomu nám stačí kliknou v Google disku na výrazně modré tlačítko Přidat, po rozbalení nabídky Více klikneme na nabídku Formuláře Google.

Google formulář, Google formuláře jak vytvoříme formulář


 

Krok 2, sestavíme si formulář

Zde si tak trošku hrajeme se zmíněnými kostičkami Lega. Ukažte mi někoho, koho by to nebavilo? Na pravé straně náhledu máme ony pomyslné kostičky Lega. Pokud klikneme na ikonu Plus, zobrazí se nám dostupné stavební kameny formuláře. Například výběrový prvek typu Jedna odpověď. Pomocí nich si postupně budujeme výsledný vzhled Google formuláře. Ten můžeme oživit textem, obrázkem ale i YouTube videem, případně si můžeme formulář rozdělit na několik oddílů.

Google formulář, Google formuláře, skládat jako kostky Lego


 

Krok 3, nastavujeme možnosti otázek a odpovědí

U každé z otázek formuláře můžeme stanovit třeba i to, zda se jedná o otázku povinnou, můžeme si nastavit ověření zadávaných hodnot a další logická omezení.

Google formulář, Google formuláře povinná odpověď


 

Krok 4, tabulka Google

Ano, další skvělou možností je napojení formuláře na Google tabulky. To nám zajistí možnost vlastního vyhodnocení “sebraných” dat kdykoli v budoucnosti. Formulář napojíme na Google tabulku tak, že na záložce Odpovědi klikneme na zelenou ikonku nacházející se na pravé straně.

Google formulář, Google formuláře napoojení na Google tabulky


 

Krok 5, zajistíme si upozornění pomocí e-mail zprávy

Vedle zelené ikonky Google tabulky si můžeme všimnout ikony tří teček. Pokud na ně klikneme, získáme možnost aktivace e-notifikace pomocí mailové zprávy v okamžiku odeslání formuláře uživatelem.

Google formulář, Google formuláře upozornění email


 

Krok 6, nastavujeme co se bude dít

K tomu nám slouží obligátní ikona ozubeného kolečka. Důležité nastavení se skrývá pod volbou Omezit na uživatele z domény… Pokud chceme mít formulář veřejně dostupný pro kohokoli, zrušíme výchozí zaškrtnutí. Pokud chceme uživateli poskytnout možnost souhrnných grafů a přehledů po odeslání dat, zaškrtneme volbu Zobrazit souhrnné grafy a textové odpovědi.

Google formulář, Google formuláře, nastavení formuláře


 

Krok 7, zobrazení souhrnných výsledků

Jako vlastníci Google formuláře máme možnost zobrazení odpovědí a to jak formou souhrnných přehledů, tak i zobrazení individuálních odpovědí. Je to velice pěkné, rychlé a nesmírně užitečné.

Google formulář, Google formuláře, souhrnné odpovědi

 

Jak na této krátké ukázce vidíte, Google formuláře jsou velice uživatelky přívětivou službou, která vám rychle a přímočaře nabídne možnost efektivního sběru a vyhodnocení uživatelských dat.

Vyzkoušejte si právě vyrobený Google formulář

Hurá, otestuj si mě !!!

Jsem Google formulář. Ano, teď jste si mě právě vytvořili. Můžete mě vkládat přímo do www stránky, odeslat odkazem v emailové zprávě nebo jako odkaz vložit, tak jak je ukázáno zde.

Zobrazení grafů z Google tabulky napojené na Google formulář

Po vyplnění formuláře překreslete stránku, ihned tak uvidíte jak se grafy dle vašich odpovědí změní. Grafy jsou navíc takové lehce interaktivní, svět je prostě krásný:)

Pokud jste dočetli až sem, máte u nás odměnu zdarma

Získejte 15 minut konzultace o G Suite zdarma

Sdílejte prosím!

20 komentáře u „Jak jednoduše na Google formuláře“

 1. Dobrý deň,
  MAM OZAZKU
  Prosím Vás ako pridám moj google formulár na moju stránku, tak aby sa mi zobrazoval formulár v takom istom formáte na stránke?
  Tak aby som si ten formulár mohol vyplniť na mojej stránke?

  Keď skopirujem ten HTML kod a vložim ho na stránku tak je tam iba text ale mam ešte jednu tabulku a ta sa zobrazuje po vlození ako nejaký subor a a následne po kliknuti na stránke vidiet daný formulár, ale pri tom novom si neviem rady, poradite mi? dakujem

  Milan Martikán

  1. Dobrý den,

   omlouvám se za delší odpověď, byl jsem mimo pracovní proces. Já zde odkazuji na formulář odkazem, ale výsledné grafy vkládám pomocí iframe do stránky. Nicméně jedná se o grafy, které tvořím v Google tabulce, která data získává v případě odeslánín formuláře.

   Pokud bude třeba, kontaktujte mě prosím na emailu…
   Děkuji
   Radek

 2. Dobrý deň
  Potrebujem súrne pomoc. Prednedávnom som vytvorila formulár v Google a jedna otázka mi zmizla aj s odpoveďami. Neviete mi pomôcť?
  Ďakujem. 🙂

 3. Dobrý den, jak lze převést vytvořené formuláře z jednoho účtu gmail na druhý, nebo zálohovat ? (upřesním, vytvořím někomu formulář pod svým účtem, a potřebuji ho nahrát na jeho účet, export dat je v html nebo zip ale nedaří se mi to otevřít v aplikaci formulář)
  Děkuji za odpověď. Jura

  1. Dobrý den Juro,

   asi existuje jednoduchá cesta, pokud nemusíte řešit převod stovek či tisíce formulářů. 1) Formulář si nasdílejte. 2) Na Google disku v sdíleno se mnou najdete nasdílený formulář a vytvoříte kopii. Zde jste již vlastníkem pod daným účtem a můžete s formulářem nakládat dle sebe.

   Pěkný den
   R.

 4. Dobrý den, mám dotaz na zobrazení kopie vyplněného formuláře v emailu odesílatele – zkušebně jsme vyplňovali ze seznamového emailu a odpověď přišla ve velmi špatné podobě, narozdíl od odpovědi na gmail. Může to být tím že je to email seznam.cz a jak to řešit?
  Děkuji

  1. Dobrý den,

   děkuji za dotaz. Máte pravdu resp. seznam mail nezobrazí dobře vybrané prvky formuláře (např. rozbalovací seznam zobrazí jako výpis všech hodnot). Bohužel chování ovlivnit nedokážete, takže vidím jen tuto možnost vypnout (nezasílat vyplněné odpovědi na email). Samozřejmě mě napadá řešení v podobě skriptu, kdy po vyplnění formuláře přepošlete vyplněné hodnoty na zadaný email v jednoduché textové podobě. Druhá možnost je napsat na podporu Google pokud máte placený tarif, nebo partnerovi pokud máte svého G Suite partnera. Nicméně podle koncovky soudím, že se jedná o free účet a tam bohužel nelze kontaktovat podporu…

   Pěkný den
   Radek

   1. Děkuji za odpověď (ano je to free účet, i když jsme ho mohli založit jako účet pro neziskovku…).Ono se asi tolik nestane, když to nebude posílat ty odpovědi…

 5. Dobrý den,

  chtěla bych se zeptat, jak dlouho (kolik dní) zůstává dotazník aktivní. Jestli jde někde nastavit, že dotazník je možné vyplnit například do 15.1.2018.

  Předem velice děkuji za odpověď.

  Kateřina

  1. Dobrý den Kateřino,

   manuálně, klikněte v formuláři na odpovědi a pak odeberte volbu (přepínač): Přijímá odpovědi. Případně vyplňte zprávu pro respondenty.

   Přeji vám pěkný den
   R.

  1. Dobrý den Marie,
   pokud vybraným uživatelům nepřidělíte právo na editaci formuláře, formulář odešlete automaticky neuvidí ikonu pro úpravu formuláře stejně jako ostatní uživatelé. Formulář sdílíte, posíláte pomocí odkazu v POSLAT.
   Pěkný den
   Radek

 6. Hezký den,
  při volbě otázky Mřížka s více možnostmi se v prohlížeči dotazník zobrazuje pouze úzký uprostřed a respondent nevidí všechny volby (všechny sloupce), musí použít posuvník, což může přehlédnout. Dá se změnit šířka dotazníku při zveřejnění?
  Děkuji

  1. Dobrý den paní Sochorová,

   toto (vlastní nastavení šířky) Google formuláře neumí. Nevím, o kolik sloupečku se jedná, ale zamyslel bych se nad tím, zda nejde jejich počet snížit, nebo zkrátit popisek. Druhou možností pak může být rozdělení mřížky např. na dvě samostatné části (se stejnými řádky). Moc lepších řešení mě nenapadá….

   Přeji Vám pěkný den
   Radek

 7. Dobrý den,

  mohu poprosit o informaci, zda lze v dotazníku použít lineární řadu pro odpovědi (např. 1-5) a zároveň omezit celkový možný součet odpovědí na nějaké číslo (např. při 20 otázkách by součet nesměl být vyšší než 50, tj. pouze u poloviny by mohli dát plné hodnocení)?
  Jde mi o toto: přidělit každému dotazovanému určitý počet bodů, který má být rozdělen k jednotlivým otázkázkám podle jeho priorit.

  Díky moc

  Tomáš Mezírka

  1. Dobrý den Tomáši,

   Google formulář je jednoduchá služba, dle mě je to pak jedna z nejvězších výhod. Uvedený požadavek však Google formulář neumí a to asi ani z pomocí Google scriptu nebo volitelných doplňků. Pokud máte Google formulář propojená s Google tabulkou, pak bych řešení zjedodušil a nějaké omezení nebo filtry dělal v Google tabulce. Vím, že to není to co poptáváte, ale mohlo by Vám to za určitých podmínek pomoci.

   Pěkný den
   Radek

 8. Dobrý den,
  můžete mi prosím poradit, jaký objednávkový formulář použít na vlastní stránky:

  (odebráno adminem)

  Jako koníček (po práci) pěstujeme a začínáme prodávat (zasílat) některé rostliny (cca 10 položek / + 1-2 podpoložky).
  E-shop zatím nechceme platit, protože na to z našeho minimálního obratu zatím není.
  Četné dopisování mailem se zájemci je mírně řečeno vysilující.
  Koukám na formuláře v google účtu…
  Asi by zde šel zařadit výběr doručovacích a platebních podmínek, včetně adresy atd.
  ovšem položky – nabízené zboží, bych musel dát někam do tabulky na stránky, nebo jak jinak? … nějak zařadit do formuláře?
  Děkuji za pomoc – odpověď

  1. Dobrý den Marku,

   na toto bych Google formulář nedoporučil, nebylo by to pro vaše zákazníky vhodné. Použil bych již připravené řešení, kde měsíční pronájem je opravdu nízký a věřte mi, že levnější řešení nenajdete. Případně mě prosím napiště SZ (radek.pohnan@cleverity.cz), pošlu Vám více.
   S pozdravem
   Radek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *