+420 606 33 99 37
Google formulář, Google formuláře

7 kroků ke zlaté, jak na Google formuláře?

Jak jednoduše získáte zpětnou vazbu? Vytvoříte si Google formulář. Jak provedete průzkum trhu? Aha, Google formulář. A pokud chcete vytvořit kvíz? Hádáte správně. Formuláře Google jsou hojně využívanou službou. A nejen pro možnost propojení na Google tabulky.


 

Jak si snadno vytvoříme formulář v sedmi krocích?

Snadno, stejně tak jako když pokládáte kostky Lega na sebe. Ona je to tak trochu stavebnice. Podívejte se sami.


 

Krok 1, vytvoříme formulář

K tomu nám stačí kliknou v Google disku na výrazně modré tlačítko Přidat, po rozbalení nabídky Více klikneme na nabídku Formuláře Google.

Google formulář, Google formuláře jak vytvoříme formulář


 

Krok 2, sestavíme si formulář

Zde si tak trošku hrajeme se zmíněnými kostičkami Lega. Ukažte mi někoho, koho by to nebavilo? Na pravé straně náhledu máme ony pomyslné kostičky Lega. Pokud klikneme na ikonu Plus, zobrazí se nám dostupné stavební kameny formuláře. Například výběrový prvek typu Jedna odpověď. Pomocí nich si postupně budujeme výsledný vzhled Google formuláře. Ten můžeme oživit textem, obrázkem ale i YouTube videem, případně si můžeme formulář rozdělit na několik oddílů.

Google formulář, Google formuláře, skládat jako kostky Lego


 

Krok 3, nastavujeme možnosti otázek a odpovědí

U každé z otázek formuláře můžeme stanovit třeba i to, zda se jedná o otázku povinnou, můžeme si nastavit ověření zadávaných hodnot a další logická omezení.

Google formulář, Google formuláře povinná odpověď


 

Krok 4, tabulka Google

Ano, další skvělou možností je napojení formuláře na Google tabulky. To nám zajistí možnost vlastního vyhodnocení “sebraných” dat kdykoli v budoucnosti. Formulář napojíme na Google tabulku tak, že na záložce Odpovědi klikneme na zelenou ikonku nacházející se na pravé straně.

Google formulář, Google formuláře napoojení na Google tabulky


 

Krok 5, zajistíme si upozornění pomocí e-mail zprávy

Vedle zelené ikonky Google tabulky si můžeme všimnout ikony tří teček. Pokud na ně klikneme, získáme možnost aktivace e-notifikace pomocí mailové zprávy v okamžiku odeslání formuláře uživatelem.

Google formulář, Google formuláře upozornění email


 

Krok 6, nastavujeme co se bude dít

K tomu nám slouží obligátní ikona ozubeného kolečka. Důležité nastavení se skrývá pod volbou Omezit na uživatele z domény… Pokud chceme mít formulář veřejně dostupný pro kohokoli, zrušíme výchozí zaškrtnutí. Pokud chceme uživateli poskytnout možnost souhrnných grafů a přehledů po odeslání dat, zaškrtneme volbu Zobrazit souhrnné grafy a textové odpovědi.

Google formulář, Google formuláře, nastavení formuláře


 

Krok 7, zobrazení souhrnných výsledků

Jako vlastníci Google formuláře máme možnost zobrazení odpovědí a to jak formou souhrnných přehledů, tak i zobrazení individuálních odpovědí. Je to velice pěkné, rychlé a nesmírně užitečné.

Google formulář, Google formuláře, souhrnné odpovědi

 

Jak na této krátké ukázce vidíte, Google formuláře jsou velice uživatelky přívětivou službou, která vám rychle a přímočaře nabídne možnost efektivního sběru a vyhodnocení uživatelských dat.

Vyzkoušejte si právě vyrobený Google formulář

Hurá, otestuj si mě !!!

Jsem Google formulář. Ano, teď jste si mě právě vytvořili. Můžete mě vkládat přímo do www stránky, odeslat odkazem v emailové zprávě nebo jako odkaz vložit, tak jak je ukázáno zde.

Zobrazení grafů z Google tabulky napojené na Google formulář

Po vyplnění formuláře překreslete stránku, ihned tak uvidíte jak se grafy dle vašich odpovědí změní. Grafy jsou navíc takové lehce interaktivní, svět je prostě krásný:)

Pokud jste dočetli až sem, máte u nás odměnu zdarma

Získejte 15 minut konzultace o G Suite zdarma

3 komentáře u „Jak jednoduše na Google formuláře“

 1. Dobrý deň,
  MAM OZAZKU
  Prosím Vás ako pridám moj google formulár na moju stránku, tak aby sa mi zobrazoval formulár v takom istom formáte na stránke?
  Tak aby som si ten formulár mohol vyplniť na mojej stránke?

  Keď skopirujem ten HTML kod a vložim ho na stránku tak je tam iba text ale mam ešte jednu tabulku a ta sa zobrazuje po vlození ako nejaký subor a a následne po kliknuti na stránke vidiet daný formulár, ale pri tom novom si neviem rady, poradite mi? dakujem

  Milan Martikán

  1. Dobrý den,

   omlouvám se za delší odpověď, byl jsem mimo pracovní proces. Já zde odkazuji na formulář odkazem, ale výsledné grafy vkládám pomocí iframe do stránky. Nicméně jedná se o grafy, které tvořím v Google tabulce, která data získává v případě odeslánín formuláře.

   Pokud bude třeba, kontaktujte mě prosím na emailu…
   Děkuji
   Radek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *