Jak jednoduše na Google formuláře

7 kroků ke zlaté, jak na Google formuláře?

Jak jednoduše získáte zpětnou vazbu? Vytvoříte si Google formulář. Jak provedete průzkum trhu? Aha, Google formulář. A pokud chcete vytvořit kvíz? Hádáte správně. Formuláře Google jsou hojně využívanou službou. A nejen pro možnost propojení na Google tabulky.

 

Jak si snadno vytvoříme formulář v sedmi krocích?

Snadno, stejně tak jako když pokládáte kostky Lega na sebe. Ona je to tak trochu stavebnice. Podívejte se sami.

 

Krok 1, vytvoříme formulář

K tomu nám stačí kliknou v Google disku na výrazně modré tlačítko Přidat, po rozbalení nabídky Více klikneme na nabídku Formuláře Google.

Google formulář, Google formuláře jak vytvoříme formulář

 

Krok 2, sestavíme si formulář

Zde si tak trošku hrajeme se zmíněnými kostičkami Lega. Ukažte mi někoho, koho by to nebavilo? Na pravé straně náhledu máme ony pomyslné kostičky Lega. Pokud klikneme na ikonu Plus, zobrazí se nám dostupné stavební kameny formuláře. Například výběrový prvek typu Jedna odpověď. Pomocí nich si postupně budujeme výsledný vzhled Google formuláře. Ten můžeme oživit textem, obrázkem ale i YouTube videem, případně si můžeme formulář rozdělit na několik oddílů.

Google formulář, Google formuláře, skládat jako kostky Lego

 

Krok 3, nastavujeme možnosti otázek a odpovědí

U každé z otázek formuláře můžeme stanovit třeba i to, zda se jedná o otázku povinnou, můžeme si nastavit ověření zadávaných hodnot a další logická omezení.

Google formulář, Google formuláře povinná odpověď

 

Krok 4, tabulka Google

Ano, další skvělou možností je napojení formuláře na Google tabulky. To nám zajistí možnost vlastního vyhodnocení “sebraných” dat kdykoli v budoucnosti. Formulář napojíme na Google tabulku tak, že na záložce Odpovědi klikneme na zelenou ikonku nacházející se na pravé straně.

Google formulář, Google formuláře napoojení na Google tabulky

 

Krok 5, zajistíme si upozornění pomocí e-mail zprávy

Vedle zelené ikonky Google tabulky si můžeme všimnout ikony tří teček. Pokud na ně klikneme, získáme možnost aktivace e-notifikace pomocí mailové zprávy v okamžiku odeslání formuláře uživatelem.

Google formulář, Google formuláře upozornění email

 

Krok 6, nastavujeme co se bude dít

K tomu nám slouží obligátní ikona ozubeného kolečka. Důležité nastavení se skrývá pod volbou Omezit na uživatele z domény… Pokud chceme mít formulář veřejně dostupný pro kohokoli, zrušíme výchozí zaškrtnutí. Pokud chceme uživateli poskytnout možnost souhrnných grafů a přehledů po odeslání dat, zaškrtneme volbu Zobrazit souhrnné grafy a textové odpovědi.

Google formulář, Google formuláře, nastavení formuláře

 

Krok 7, zobrazení souhrnných výsledků

Jako vlastníci Google formuláře máme možnost zobrazení odpovědí a to jak formou souhrnných přehledů, tak i zobrazení individuálních odpovědí. Je to velice pěkné, rychlé a nesmírně užitečné.

Google formulář, Google formuláře, souhrnné odpovědi

 

Jak na této krátké ukázce vidíte, Google formuláře jsou velice uživatelky přívětivou službou, která vám rychle a přímočaře nabídne možnost efektivního sběru a vyhodnocení uživatelských dat.

 

Vyzkoušejte si právě vyrobený Google formulář

Jsem Google formulář. Ano, teď jste si mě právě vytvořili. Můžete mě vkládat přímo do www stránky, odeslat odkazem v emailové zprávě nebo jako odkaz vložit, tak jak je ukázáno zde.

 

Zobrazení grafů z Google tabulky napojené na Google formulář

Po vyplnění formuláře překreslete stránku, ihned tak uvidíte jak se grafy dle vašich odpovědí změní. Grafy jsou navíc takové lehce interaktivní, svět je prostě krásný:)

 

Potřebujete poradit?

Můžete využít možnosti konzultace, klasického nebo online školení nebo cenově výhodnějšího webináře týkající se právě Google formulářů.

autor Radek Pohnán

Jsem Google Cloud Partnerem a držitel prestižní certifikace Google Certified Deployment Specialist. Rád vám poradím, zda jsou Google aplikace G Suite vhodné i pro vás. Naučím vás, jak je správně a naplno používat. Ale pokud uvidím, že se pohybujete v jiném světě, na rovinu vám to řeknu.

204 comments

 • Milan Martikán

  26. 7. 2017 at 20:40

  Dobrý deň,
  MAM OZAZKU
  Prosím Vás ako pridám moj google formulár na moju stránku, tak aby sa mi zobrazoval formulár v takom istom formáte na stránke?
  Tak aby som si ten formulár mohol vyplniť na mojej stránke?

  Keď skopirujem ten HTML kod a vložim ho na stránku tak je tam iba text ale mam ešte jednu tabulku a ta sa zobrazuje po vlození ako nejaký subor a a následne po kliknuti na stránke vidiet daný formulár, ale pri tom novom si neviem rady, poradite mi? dakujem

  Milan Martikán

  Reply

  • Radek P.

   6. 8. 2017 at 17:35

   Dobrý den,

   omlouvám se za delší odpověď, byl jsem mimo pracovní proces. Já zde odkazuji na formulář odkazem, ale výsledné grafy vkládám pomocí iframe do stránky. Nicméně jedná se o grafy, které tvořím v Google tabulce, která data získává v případě odeslánín formuláře.

   Pokud bude třeba, kontaktujte mě prosím na emailu…
   Děkuji
   Radek

   Reply

 • Beáta

  3. 12. 2017 at 20:19

  Dobrý deň
  Potrebujem súrne pomoc. Prednedávnom som vytvorila formulár v Google a jedna otázka mi zmizla aj s odpoveďami. Neviete mi pomôcť?
  Ďakujem. 🙂

  Reply

  • Radek P.

   3. 12. 2017 at 20:35

   Napsal jsem Vám na email, ale zřejmě jste zadala špatně email. Případně mě kontaktujte na emailu… děkuji R

   Reply

 • Jiří

  6. 12. 2017 at 6:53

  Dobrý den, jak lze převést vytvořené formuláře z jednoho účtu gmail na druhý, nebo zálohovat ? (upřesním, vytvořím někomu formulář pod svým účtem, a potřebuji ho nahrát na jeho účet, export dat je v html nebo zip ale nedaří se mi to otevřít v aplikaci formulář)
  Děkuji za odpověď. Jura

  Reply

  • Radek P.

   6. 12. 2017 at 14:29

   Dobrý den Juro,

   asi existuje jednoduchá cesta, pokud nemusíte řešit převod stovek či tisíce formulářů. 1) Formulář si nasdílejte. 2) Na Google disku v sdíleno se mnou najdete nasdílený formulář a vytvoříte kopii. Zde jste již vlastníkem pod daným účtem a můžete s formulářem nakládat dle sebe.

   Pěkný den
   R.

   Reply

 • Lucie Korbová

  20. 12. 2017 at 11:52

  Dobrý den, mám dotaz na zobrazení kopie vyplněného formuláře v emailu odesílatele – zkušebně jsme vyplňovali ze seznamového emailu a odpověď přišla ve velmi špatné podobě, narozdíl od odpovědi na gmail. Může to být tím že je to email seznam.cz a jak to řešit?
  Děkuji

  Reply

  • Radek P.

   20. 12. 2017 at 19:14

   Dobrý den,

   děkuji za dotaz. Máte pravdu resp. seznam mail nezobrazí dobře vybrané prvky formuláře (např. rozbalovací seznam zobrazí jako výpis všech hodnot). Bohužel chování ovlivnit nedokážete, takže vidím jen tuto možnost vypnout (nezasílat vyplněné odpovědi na email). Samozřejmě mě napadá řešení v podobě skriptu, kdy po vyplnění formuláře přepošlete vyplněné hodnoty na zadaný email v jednoduché textové podobě. Druhá možnost je napsat na podporu Google pokud máte placený tarif, nebo partnerovi pokud máte svého G Suite partnera. Nicméně podle koncovky soudím, že se jedná o free účet a tam bohužel nelze kontaktovat podporu…

   Pěkný den
   Radek

   Reply

   • Lucie Korbová

    21. 12. 2017 at 22:55

    Děkuji za odpověď (ano je to free účet, i když jsme ho mohli založit jako účet pro neziskovku…).Ono se asi tolik nestane, když to nebude posílat ty odpovědi…

    Reply

 • Kateřina

  7. 1. 2018 at 20:49

  Dobrý den,

  chtěla bych se zeptat, jak dlouho (kolik dní) zůstává dotazník aktivní. Jestli jde někde nastavit, že dotazník je možné vyplnit například do 15.1.2018.

  Předem velice děkuji za odpověď.

  Kateřina

  Reply

  • Radek P.

   8. 1. 2018 at 9:05

   Dobrý den Kateřino,

   manuálně, klikněte v formuláři na odpovědi a pak odeberte volbu (přepínač): Přijímá odpovědi. Případně vyplňte zprávu pro respondenty.

   Přeji vám pěkný den
   R.

   Reply

   • Kateřina

    8. 1. 2018 at 13:42

    Velice Vám děkuji!

    Kateřina

    Reply

 • Marie Vojíková

  7. 1. 2018 at 23:04

  Hezký den,
  prosím, jak udělám to, že formulář když někomu zašlu pro vyplnění nezobrazí se mu ikonka pro ÚPRAVU formuláře.

  Děkuji moc 🙂

  Reply

  • Radek P.

   8. 1. 2018 at 8:17

   Dobrý den Marie,
   pokud vybraným uživatelům nepřidělíte právo na editaci formuláře, formulář odešlete automaticky neuvidí ikonu pro úpravu formuláře stejně jako ostatní uživatelé. Formulář sdílíte, posíláte pomocí odkazu v POSLAT.
   Pěkný den
   Radek

   Reply

 • Hana Sochorová

  18. 1. 2018 at 12:20

  Hezký den,
  při volbě otázky Mřížka s více možnostmi se v prohlížeči dotazník zobrazuje pouze úzký uprostřed a respondent nevidí všechny volby (všechny sloupce), musí použít posuvník, což může přehlédnout. Dá se změnit šířka dotazníku při zveřejnění?
  Děkuji

  Reply

  • Radek P.

   18. 1. 2018 at 12:35

   Dobrý den paní Sochorová,

   toto (vlastní nastavení šířky) Google formuláře neumí. Nevím, o kolik sloupečku se jedná, ale zamyslel bych se nad tím, zda nejde jejich počet snížit, nebo zkrátit popisek. Druhou možností pak může být rozdělení mřížky např. na dvě samostatné části (se stejnými řádky). Moc lepších řešení mě nenapadá….

   Přeji Vám pěkný den
   Radek

   Reply

 • Tomáš Mezírka

  18. 1. 2018 at 15:14

  Dobrý den,

  mohu poprosit o informaci, zda lze v dotazníku použít lineární řadu pro odpovědi (např. 1-5) a zároveň omezit celkový možný součet odpovědí na nějaké číslo (např. při 20 otázkách by součet nesměl být vyšší než 50, tj. pouze u poloviny by mohli dát plné hodnocení)?
  Jde mi o toto: přidělit každému dotazovanému určitý počet bodů, který má být rozdělen k jednotlivým otázkázkám podle jeho priorit.

  Díky moc

  Tomáš Mezírka

  Reply

  • Radek P.

   21. 1. 2018 at 10:25

   Dobrý den Tomáši,

   Google formulář je jednoduchá služba, dle mě je to pak jedna z nejvězších výhod. Uvedený požadavek však Google formulář neumí a to asi ani z pomocí Google scriptu nebo volitelných doplňků. Pokud máte Google formulář propojená s Google tabulkou, pak bych řešení zjedodušil a nějaké omezení nebo filtry dělal v Google tabulce. Vím, že to není to co poptáváte, ale mohlo by Vám to za určitých podmínek pomoci.

   Pěkný den
   Radek

   Reply

 • Marek Hanuš

  20. 1. 2018 at 14:22

  Dobrý den,
  můžete mi prosím poradit, jaký objednávkový formulář použít na vlastní stránky:

  (odebráno adminem)

  Jako koníček (po práci) pěstujeme a začínáme prodávat (zasílat) některé rostliny (cca 10 položek / + 1-2 podpoložky).
  E-shop zatím nechceme platit, protože na to z našeho minimálního obratu zatím není.
  Četné dopisování mailem se zájemci je mírně řečeno vysilující.
  Koukám na formuláře v google účtu…
  Asi by zde šel zařadit výběr doručovacích a platebních podmínek, včetně adresy atd.
  ovšem položky – nabízené zboží, bych musel dát někam do tabulky na stránky, nebo jak jinak? … nějak zařadit do formuláře?
  Děkuji za pomoc – odpověď

  Reply

  • Radek P.

   21. 1. 2018 at 10:14

   Dobrý den Marku,

   na toto bych Google formulář nedoporučil, nebylo by to pro vaše zákazníky vhodné. Použil bych již připravené řešení, kde měsíční pronájem je opravdu nízký a věřte mi, že levnější řešení nenajdete. Případně mě prosím napiště SZ (radek.pohnan@cleverity.cz), pošlu Vám více.
   S pozdravem
   Radek

   Reply

 • Nikola

  18. 2. 2018 at 15:45

  Dobrý den pane Pohnáne,

  zpracovávám diplomovou práci a chci použít google formulář. Mám tam dvě otázky, které jsou typu „mřížka zaškrtávacích políček“, ale chci docílit toho, aby na jednom řádku bylo možné zaškrtnout pouze jednu možnost. Lze to nějak nastavit? Případně vymyslet jiné řešení?

  Děkuji za radu.
  Zdraví Nikola

  Reply

  • radek p.

   23. 2. 2018 at 11:45

   Dobrý den Nikolo,

   pokud dobře chápu, mělo by vám místo mřížky zaškrtávacích políček pomoci mřížka s více možnostmi. Na řádku pak vyberete pouze jednu možnost.

   Pěkný den
   Radek

   Reply

 • Aneta Schauerová

  23. 3. 2018 at 9:32

  Dobrý den,

  mohu poprosit o odpověď. Vytvořili jsme google formulář a chodí nám od některých respondentů maily, že by rádi odpověděli na formulář , ale vzhledem k tomu, že nemají účet u Googlu, nemohou jej vyplnit? Je někde z naší strany chyba ve sdílení? Myslela jsem že google formulář mohou vyplnit všichni.

  Je pravda, že také sbíráme prostřednictví formuláře loga – obrázky, tak jestli to může dělat i toto?

  Děkuji předem za odpověď

  Aneta Schauerová

  Reply

  • Radek P.

   24. 3. 2018 at 19:04

   Poslána SZ, uživatelka odebrala možnost nahrání loga a problém tak vyřešila.
   Radek P.

   Reply

   • Radka

    22. 6. 2020 at 10:20

    Tahle odpověď mi v podobném případě moc pomohla, díky.

    Reply

 • Veronika

  17. 4. 2018 at 8:47

  Vážený pane Pohnáne,

  dobrý den. Lze prosím upravit e-mail, který se automaticky posílá respondentovi po vyplnění?

  Mám také dotaz ohledně vyplňování dotazníku respondenty bez google účtu. Vím, že tu takový dotaz již padl, ale nepochopila jsem odpověď.

  Děkuji.

  S pozdravem,
  Veronika

  Reply

  • Radek P.

   17. 4. 2018 at 9:18

   Dobrý den Veroniko,

   pokud email odesílá přímo formulář (volba v nastavení) nemáte možnost editace resp. úpravy takového e-mailu. Nicméně by se dala využít možnost, že by se email generoval pomocí Google Scriptu v okamžiku vyplnění formuláře – v případě napojení na Google tabulku. Tam by jste si mohla email upravit, nastavit. Ale vyžaduje to už spíše pokročilejší znalost, programování Java Scriptu.

   Dotazník mohou vyplňovat respondenti bez Google účtu. Google účet je podmínkou v okamžiku, kdy uvažujete o tom, že by respondenti nahrávali soubory (spíše bych pak doporučil formulář nepublikovat veřejně, spíše zasílat např. emailem na uživatele, kteří Google účet mají – např. vaši zákazníci atd…)

   Přeji Vám pěkný den
   Radek

   Reply

 • Nikola

  4. 5. 2018 at 13:11

  Dobrý den,
  chtěla bych Vás požádat o radu, zda se dá nějakým způsobem vykopírovat Google formulář v případě, že ho potřebuji přiložit do mé diplomové práce. Předem děkuji za Vaši odpověď

  Reply

  • Radek P.

   4. 5. 2018 at 13:37

   Dobrý den Nikolo,

   jde Vám o to, že potřebujete okopírovat „strukturu“ formuláře, nebo formulářová data? V případě struktury, nebude stačit printscreen? V případě dat, pokud formulář napojíte na Google tabulku, máte několik možností, jak data do své diplomové práce vložit.

   Pěkný den
   Radek

   Reply

 • Jana Krutská

  12. 5. 2018 at 20:11

  Dobrý den, ještě před použitím Google formuláře bych se chtěla ujistit, že sebrana datu půjdu vyexportovat do Excelu. Děkuji, Jana

  Reply

  • Radek P.

   13. 5. 2018 at 15:04

   Dobrý den Jano,

   standardně jdou odpovědi vyexportovat do .csv formátu (txt soubor, který excel dokáže načíst). Nicméně máte ještě možnost při návrhu formuláře propojit odpovědi resp. formulář s Google tabulkou. Tam získáte kromě možnosti exportu jak do .csv souboru tak právě i do nativního .xlsl formátu – Excelová tabulka.

   Přeji pěkný den
   Radek

   Reply

 • Marie

  30. 5. 2018 at 9:24

  Dobrý den,

  prosím Vás o radu. V Google formuláři potřebuji vytvořit dotazník s tipem otázek Ano, ne a v případě odpovědi Ano, aby respondent rozepsal konkrétní odpověď a potřebovala bych to nastavit jako povinné pole. Je prosím Vás možné to takto udělat? Velmi děkuji za odpověď. Marie

  Reply

  • Radek P.

   30. 5. 2018 at 10:01

   Dobrý den Marie,

   Google formulář umí pracovat s podmínkami typu pokud něco nastane (např. respondent formuláře zaškrtne ano) tak se přejde na jinou sekci ve formuláři atd. Je potřeba ale vynutit zadání odpovědi na otázku, kde podle odpovědi respondenta přesměrujeme na zvolenou sekci.

   Přeji Vám pěkný den
   Radek

   Reply

 • Roman Jedlička

  31. 5. 2018 at 8:03

  Dobrý den. Je možnost, že respondent vyplní formulář jen z části a pak se k němu bude moci vrátit, aniž by přišel o již vyplněná data? Hezký den.

  Reply

  • Radek P.

   31. 5. 2018 at 10:49

   Dobrý den Romane,

   Google nemá něco jako tlačítku „Save“, tj. uložit pak okno zavřít a třeba druhý den se vrátit k vyplněnému dotazníku. Spadnou do toho ještě technické parametry, platnost session pokud se nepletu a tak s touto možností nepočítejte. Nevím ani o žádné jiné službě na formuláře, která by to uměla.

   Přeji Vám pěkný den
   radek

   Reply

 • Radim

  7. 6. 2018 at 15:17

  Dobrý den,
  jde nějak vložit (předvyplnit) e-mailovou adresu nebo jinou hodnotu přes link z e-mailu? Jedná se mi o to, že rozešlu pozvánku k vyplnění dotazníku a v linku k formuláři by byl již kontaktní e-mail a např. slevový kód. Respondent by tak nemusel již známé položky z e-mailu s pozvánkou přepisovat.
  Děkuji za radu.
  Radim

  Reply

  • Radek P.

   12. 6. 2018 at 7:55

   Dobrý den,

   Google Formulář je v podstatě jednoduchá služba, z tohoto titulu toto neumí. Než ohýbat či využívat část řešení, asi by v vyšlo výhodnější použití vlastního řešení, které toto bude umět ošetřit.

   Přeji Vám pěkný den
   Radek

   Reply

   • Radim

    13. 6. 2018 at 12:08

    Dobrý den,
    děkuji za odpověď.
    Krásný den
    Radim

    Reply

 • Michal

  14. 6. 2018 at 16:46

  Dobrý deň,

  zbiera google dotazník mailové adresy respondentov aj automaticky, alebo je to potrebné vždy zadať? Ak ich eviduje automaticky, kde tieto adresy nájdem? (napr. aby som si skontroloval, či mi niektorí respondenti nevyplnili dotazník 2-krát).

  Reply

  • Radek P.

   15. 6. 2018 at 7:33

   Dobrý den Michale,
   můžete si zapnout automaticky pole e-mail adresa (Sbírat e-mailové adresy). Odpovědi pak najdete v souhrnu formuláře – odpovědi, nebo ideálně v Google tabulce, pokud si formulář s ní propojíte. Lze také omezit odpověď pouze na jednu adresu, ale je vyžadováno Google přihlášení (jakýkoli účet), to je však nepraktické – pokud neděláte cílený sběr např. v organizaci, kde se G suite používá.
   Pěkný den
   R.

   Reply

 • Markéta

  15. 6. 2018 at 11:50

  Dobrý den,

  ráda bych se zeptala, zda je možné u jedné otázky nakombinovat testové a volné odpovědi. Například, když budu mít otázku, ke které přiřadím sedm odpovědí testových a poslední bude „jiné“, tak aby tam pak bylo možné dopsat případně právě tu jinou odpověď.

  Děkuji a zdravím
  Markéta

  Reply

 • Markéta

  15. 6. 2018 at 12:01

  Dobrý den,

  píšu ještě jednou, už jsem to vyřešila, tak abyste se tím nemusel zbytečně zaobírat.

  Děkuji a mějte se hezky

  Markéta

  Reply

 • Evka

  10. 7. 2018 at 9:44

  Dobrý den,

  potřebovala bych poradit. pomocí Formuláře Google jsem vytvořila dotazník s obrázky. Bohužel, podařilo se mi jedním klikem všechny otázky i obrázky smazat. Zkoušela jsem přidat sekci a následně ji vymazala. Asi jsem vymazala tu důležitou.
  Je někde uložena historie mých úprav, prosím? Nebo musím dotazník vytvořit znovu?

  Děkuji.

  Hezký den.

  Reply

  • Radek P.

   26. 7. 2018 at 14:11

   Dobrý den Evko,

   bohužel ne, není ani možnost provádět vlastní zálohu formulářů…
   Přeji Vám přesto pěkný den
   Radek

   Reply

   • Radek

    8. 4. 2020 at 9:56

    Radku dobrý den

    Ve formulářím není ani KROK ZPĚT?

    Situace:
    mám uložený formulář z PC. V terénu ho zkouším upravit z mobilu, něco blbě smažu v úvodním popisném textu a už se nelze vrátit k původní verzi, protože se to automaticky ukládá. A to ani nemluvím, že jsem si omylem smazal třeba otázku.
    Že to nejde z mobilu, budiž, ale že ani na PC není historie nebo zpět, to jsem mnohokrát oplakal.

    Je to tak nebo někde jsem něco přehlédl?

    Reply

    • Radek P.

     8. 4. 2020 at 11:20

     Dobrý den,

     formulář nemá ikonu, tlačítko vrátit zpět. Mohlo by vám případně pomoci (záleží na okolnostech) použití +. Zkoušel jste?

     Pěkný den
     Radek

     Reply

 • Karel

  31. 7. 2018 at 15:27

  Dobrý den,
  rád bych se zeptal, jestli je možné exportovat do xls nebo pdf jen jednu konkrétní odpověď? Vidím možnost exportu pouze všech odpovědí?
  Děkuji, Karel

  Reply

  • Radek P.

   1. 8. 2018 at 9:06

   Dobrý den Karle,

   asi ideálně tak, že máte propojeno s Google tabulkami a pak z nich vyextrahujete potřebný sloupec. Případně se podívat na možnosti doplňků. Sám však se držím většinou nabízených možností…

   Pěkný den
   Radek

   Reply

 • Tereza

  1. 8. 2018 at 15:50

  Dobrý den,

  jak zajistit aby fungovala návaznost, když mám v dotazníku např. otázku „máte psa?“ aby se respondenti při odpovědi „ne“ přesunuli na identifikační otázky ve druhé sekci dotazníku a ti, co odpoví“ano“ pokračovali následující otázkou? I když jsem nastavila u odpovědi „ne“ přejít na druhou sekci, tak návaznost nefunguje a respondent tak zaškrtává následující otázky dál.

  Děkuji
  Tereza

  Reply

  • Radek P.

   2. 8. 2018 at 10:05

   Dobrý den Terezo,

   na to jsem psal již výše ve vlákně, je potřeba mít povinnou otázku aby se musela vybrat a po jejím potvrzení se pak dá přeskočit na vybranou sekci.
   Přeji Vám pěkný den

   Radek

   Reply

 • Honza N.

  5. 8. 2018 at 10:30

  Dobrý den.
  Jde v GFormuláři u otázky kde chci zadat popis udělat řádkování?
  V popisu vždy mohu psát jen jako do řádku – např. – Text 1 Text 2 atd….
  Ale já potřebuji „Text 2“ na dalším řádku.
  Text 1
  Text 2
  atd….

  Reply

  • Radek P.

   6. 8. 2018 at 7:13

   Dobrý den Honzo,

   úplně vás nepotěším. Přímo to neuděláte. Takové nouzové a ne úplně dobré řešení je použití Názvu a popisu nad otázkou, nebo místo popisu otázky zvolit obrázek, který může zobrazovat formátovaný text dle libosti.

   Přeji pěkný den

   Reply

   • Honza N.

    6. 8. 2018 at 19:41

    Super. To je ta „žárovka“ (nápad, zkušenost) která mi stačí. Dík.

    Reply

 • Kamila

  8. 8. 2018 at 9:48

  Dobrý den,
  ráda bych se zeptala zda a jak lze vypnout příjem odpovědí pouze u jedné ze zadaných možností? V případě vyčerpání kapacity jedné z nabízených variant nedokážeme příjem odpovědí u této varianty vypnout, pouze celý formulář. Předem děkuji.

  Reply

  • Radek P.

   11. 8. 2018 at 20:54

   Dobrý den Kamilo,

   ano, je to tak, selektivně nemůžete vypnout v případě vyčerpání jedné z kapacit. Varianta je přidat sekce a předcházející odpověď provázat na sekci, která bude těsně za odpovědí, na kterou se již nepotřebujete dotazovat. Jinak je to ideálně volba na jiné systémy…

   Pěkný den
   Radek

   Reply

 • Hanka

  5. 10. 2018 at 20:41

  Dobrý den, pane Pohnáne,

  zajímalo by mě, zda lze Google formulář přímo napojit na google docs (konkrétně ve stylu hromadné korspondence). Nebo tabulku vzniklou z google formuláře opět využít k sestavení dokumentu ala hromadná korespondence.
  Nikde jsem to nenašla.

  Děkuji, H.

  Reply

  • Radek P.

   9. 10. 2018 at 14:23

   Dobrý den Hanko,

   Google formulář napojíte pouze na Google tabulku. Nicméně asi by jste pak mohla použít rozšíření třetích stran jako je G Merge a podobné, aby Vám to fungovalo jak popisujete. U klienta testuji aplikaci, která na základě dat v tabulce připraví textovou verzi dokumentu v Google dokumentech, ale to je trošku něco jiného než poptáváte.

   Přeji Vám pěkný den
   Radek

   Reply

 • Jan Scheinost

  15. 11. 2018 at 17:02

  Dobrý den, pane Pohnáne,
  prosím Vás, lze v Google formulářích nějak nastavit, aby se formulář po obdržení určitého počtu vyplněných odpovědí sám automaticky vypnul a dalším zájemcům či respondentům se zobrazila informace, že další odpovědi už nesbíráme? V základním menu tahle možnost není, ale zajímalo by mne, zda tuto funkci nenabízí např. některý z doplňků.
  Děkuji a přeji Vám pěkný den!
  Honza Sch.

  Reply

 • Karolína

  18. 11. 2018 at 0:56

  Dobrý den,
  ve svém google formuláři, jsem u jedné z možností opravila drobnou chybu. Několik respondentů však už stihlo tuto odpověď před opravou zaznačit. Teď se mi ve výsledcích zobrazují odděleně možnost před opravou a po opravě. Jde s tím prosím něco udělat?
  Děkuji,
  Karolína

  Reply

  • Radek P.

   18. 11. 2018 at 16:38

   Dobrý den Karolíno,

   pokud máte Google formulář propojený s tabulkou, dělal bych úpravu a analýzu tam. O jiné možnosti nevím (tj. sloučit data v Google Form nejde).

   Pěkný den
   Radek

   Reply

 • Jana U.

  21. 11. 2018 at 14:59

  Dobrý den,
  napadlo mě využít google formulář coby „zakázkový systém“ – tj. místo jednotlivých respondentů na něj odpovídám já sama, a vždy zadám informace k další zakázce. Výhodou je, že je pak mám přehledně všechny v excelu. (a zadávání přes formulář je mi uživatelsky příjemnější, než vše datlovat rovnou do excelu). Je ale možné to nějak udělat, aby se tabulka výsledků ukládala např. na firemní cloud? (místo na můj google disk?)
  Děkuji,
  Jana

  Reply

  • Radek P.

   22. 11. 2018 at 10:51

   Dobrý den Jano,

   ano, záleží jak máte organizovaný Google disk. Pokud na něm vidíte sdílená firemní data atd. Každopádně, nejjednodušší možnost je nasdílet Google tabulku, kde se sbírají data (je propojená) s Google formulářem…

   Pěkný den
   Radek

   Reply

 • David

  23. 11. 2018 at 23:58

  dobry den, je mozne zmenit font, alebo aspon zvyraznit niektore slova? V uvode by som potreboval zvyraznit dolezite fakty, aby respondenti jasne videli podmienku, ktora je dolezita pri vyplnani dotaznika.
  dakujem david

  Reply

  • Radek P.

   11. 12. 2018 at 12:51

   Dobrý den Davide,

   bohužel zatím ne… Napadá mě varianta vložení obrázku s daným textem, kde při vytváření můžete použít formátování. Ale je to takové to drbaní se levou rukou za… Nevím, jestli nějaký doplněk toto neřeší, ale spíše se snažím jít cestou používat nativní řešení…
   Pěkný den, Radek

   Reply

 • David

  28. 11. 2018 at 7:07

  dobry den, rad by som sa opytal ci je mozne zmenit velkost pismen v uvode, kde sa opisuje ciel dotaznika resp. font pisma. A ak som sa rozhodol, ze dotaznik bude v ENG jazyku a si robim otazky a pri moznosti „ine“ na „others“ sa to neda zmenit, je to tym ze mam nastaveny jazyk slovencina v PC? ale bo nejaka ina moznost? dakujem david

  Reply

  • Radek P.

   11. 12. 2018 at 12:56

   Dobrý den Davide,

   odpověď také výše, bohužel nelze měnit velikost nebo formátování textu. Nově lze měnit styl fontu. Otázky jsou vždy v jazyce, jakém je píšete – systémové informace se přepisují podle jazykové sady uživatele. Tj. pro angličtinu bych vytvářel nový formulář s anglickými políčky formuláře.

   Pěkný den
   R.

   Reply

   • Jan B.

    4. 1. 2021 at 13:10

    Dobrý den,

    mám vytvořený dotazník a potřebuji ho zaslat ve 3 jazykových mutacích, podle národnosti příjemců. Pokud bych vytvořil např. pro angličtinu nový formulář, jak píšete výše, bude možné odpovědi vyhodnotit společně např. s odpověďmi z české verze?

    Děkuji. J

    Reply

    • Radek P.

     19. 3. 2021 at 8:54

     Ano, ale odpovědi se píší do stejné tabulky (pokud to tak nastavíte) ale jiného listu. Ale dá se udělat jednoduchá úprava přes script, aby se to spojovalo případně i třeba doplňovalo o nějaké dopočty…

     Reply

 • Jaroslav Riedel

  7. 12. 2018 at 9:14

  Dobrý den
  Lze odstranit z fronty uživatele, kteří nevyplnili a neodeslali formulář?
  Mám na mysli seznam uživatelů pod nadpisem „Čeká se na xxx odpovědí“

  Reply

  • Radek P.

   11. 12. 2018 at 13:36

   Dobrý den Jaroslave,

   toto jsem popravdě ještě neřešil, asi se jedná o situaci, kdy pošlete formulář vyjmenovaným uživatelům?
   R.

   Reply

 • ZDENKA VOSTROVSKÁ

  12. 12. 2018 at 14:47

  Dobrý den,
  poprosím tento dotaz k formulářům: vytvořila jsem dotazník, ten distribuovala adresátům, ti dotazník vyplnili, jejich odpovědi se načetly. Dotazník jsem otevřela a klikla na odpovědi, protože v upgrade verzi nejsme zcela spokojena, klikla jsem vpravo dole na otazník (jako mnohokrát v minulosti při sběru dat), kde se rozbalila tapeta s nejníže uvedenou položkou „zpět do starých formulářů“, abych se na získaná data (odpovědi) podívala ve staré verzi. Zde jsme skončila, dotazník se zasekl, nezobrazil a já ani po několikaterém odhlášení z účtu kýžený dotazník v otevřením modu nenačtu. Jak se dostanu k jeho načtení, ať už stará nebo nová verze, potřebuji vidět odpovědi.
  Děkuji Vám, Zdenka Vostrovská

  Reply

  • Radek P.

   14. 12. 2018 at 8:53

   Dobrý den Zdenko,

   vyzkoušela jste se přihlásit do svého účtu na jiném PC nebo použít jiný prohlížeč? Pokud toto zafunguje, tak bych vymazal mezipaměť v prohlížeči, kde to nefunguje (nemusíte odmazávat uložená hesla atd.). Jinak pokud odpovědi sbíráte do Google tabulky, tak by jste je měla bez ohledu na verzi formuláře najít i tam.

   Pěkný den
   Radek

   Reply

  • Martin

   29. 1. 2019 at 9:10

   Dobrý den, jde to. Vpravo dole je otazník a pod ním možnost návratu 🙂

   Reply

 • Sylvie Schmiedová

  10. 1. 2019 at 16:08

  Dobrý den,
  děkuji za Váš článek, zatím nemám zkušenosti s dokumenty a formuláři. Prosím o radu, zda jsem správně promyslela jejich využití u nás ve škole.
  Pro studenty ve škole pořádáme workshopy, máme cca 200 studentů, připravených je 12 workshopů. Potřebuji pro studenty vymyslet on-line přihlášení na workshopy.
  Pomocí Google dokumentů a formulářů mám 2 možnosti:
  1. tabulka, sdílený dokument pro každý workshop zvlášť, studentům předám odkaz na tuto tabulku, a oni se na zvolený workshop budou moci zapsat v této tabulce. 1 tabulka/1workshop. Mohu omezit počet řádků tabulky? Aby se na workshop zapsal jen určitý počet studentů? Je možné povolit zapisování do tabulky pro všechny, kteří mají odkaz na tabulku, ale zároveň nepovolit přepsání zápisů jiných uživatelů?
  2. formulář, jak jej popisujete ve článku, 1. řádek – výběr z nabízených workshopů (je to takto možné?), 2. řádek – jméno, 3. řádek – ročník. Studenti obdrží odkaz na formulář emailem, mně budou chodit jednotlivé formuláře zpět na email. Studenty budu zapisovat na workshopy podle času příchozích emailů.
  Abych zajistila, že všichni budou mít stejné podmínky pro přihlášení, odešlu email s odkazy na formulář či tabulky studentům emailem v jeden okamžik.
  Prosím, je první i druhá varianta možná? Napadá Vás lepší řešení?
  Velice děkuji za pomoc.

  Reply

  • Radek P.

   10. 1. 2019 at 21:56

   Dobrý den,

   zdá se mně jednoduší varianta s formulářem, ideálně ho propojte s Google tabulkou. Zafunguje jak píšete v bodě 2, v Google tabulce budete mít kompletně přihlášené studenty na různé workshopy v daném čase. Jen nevím, jestli budete chtít limitovat počet přihlášení na daný workshop, to formuláře automaticky neumí (existuje doplněk formlimiter, ale osobně jsem jej nezkoušel).

   Pěkný den
   R.

   Reply

   • Sylvie

    11. 1. 2019 at 9:33

    Děkuji za rychlo odpověď 🙂

    Reply

 • Matěj

  15. 1. 2019 at 20:55

  Dobrý den,
  prosím mám tři dotazy. Za prvé bych se chtěl zeptat jestli jde dotazník zaheslovat, tak aby výsledky viděl jen ten kdo bude znát heslo?
  Druhý dotaz, jestli je dotazník neomezený co do počtu respondentů?
  A poslední, jak bude dotazník vyhodnocen, když se budou respondenti odpovídat převážně na otevřené otázky?
  Děkuji za Váš čas.
  Hezký den!

  Reply

  • Radek P.

   21. 1. 2019 at 8:13

   Dobrý den,

   Můžete přidat uživatele, kteří budou mít právo upravovat formulář a také vidět všechny odpovědi. Dotazník můžete distribuovat „anonymním“ uživatelům jen pomocí odkazu, tj. neomezeným počtem respondentům (omezeno např. technickým limitem propojené tabulky atd. ale v v běžném provozu a počtu bereme jako neomezené). Otevřené otázky a vyhodnocení? Myslíte souhrnu odpovědí? Individuálně uvidíte každou odpovědět, souhrnně jako samostatné odpovědi – dle typu se zobrazí jako seznam, případně v grafu atd., který při počtu odpovědí přestane být přehledný.

   Pěkný den

   Reply

 • Alena

  17. 2. 2019 at 15:39

  Dobrý den,

  u otázky s možností odpovědi Jiné bych potřebovala toto textové pole přepsat.
  Např. mám otázku: Jste spokojeni s tímto nástrojem?
  a) ANO
  b) NE
  c) JINÉ: … – je zde možnost vepsání (mi automaticky nabídne Google Formulář)

  Ráda bych to ale zjednodušila takto:
  a) ANO
  b) NE, raději bych používal tento nástroj: ……. (možnost vepsat text přímo do odpovědi b)

  Je nějaká možnost to takhle vůbec udělat?
  Mít možnost zaškrnout a zároveň vepsat svoje hodnocení do jedné z odpovědí?

  Díky předem.

  Reply

  • Radek P.

   19. 2. 2019 at 9:24

   Dobrý den Aleno,

   Jiné: je generováno automatiky aplikací, bohužel text nelze měnit. Neexistuje ani rozšíření, které by Vám pomohlo. Řešil bych logikou:

   a) Ano
   b) Jiné: s možností vlastní odpovědi respondentem

   Pěkný den
   R.

   Reply

 • Martina

  28. 2. 2019 at 9:21

  Dobrý den,

  Chtěla bych se s Vámi poradit, je nějaký limit pro počty odesílatelů? Potřebuji poslat dotazník respondentům a hlásí mi to, že jsem překročila denní limit. Mohu s tím něco udělat?

  Předem děkuji za odpověď

  Reply

  • Radek P.

   28. 2. 2019 at 17:11

   Dobrý den Martino,

   odpovídal jsem na podobný dotaz před pár dny v článku Gmail tip…, info vložím i sem.

   pokud e-maily odesíláte přes Gmail G Suite, tak obecně platí tyto max. limity (za den): odeslání na 500 externích adres (2000 včetně interních) v jedné e-mail zprávě, max 2000 e-mailů denně, celkový počet unikátních externích příjemců za den 2000… Tak snad Vám to pomůže. Pro hromadnou korespondenci větší e-mail databázemi jsou vhodnější nástroje na hromadnou korespondenci… Pěkný den R.

   Reply

 • Natália

  13. 3. 2019 at 19:16

  Dobrý deň,
  chcela by som graf z môjho formulára v mojich odpovediach presunúť do excelu aby som sním mohla ďalej pracovať, keď kliknem na možnosť kopírovať, vypíše mi, že graf bol skopírovaný do schránky. A to neviem kde je. Viete mi poradiť, či sa to dá a či sa celý graf dá skopírovať, aby som nemusela vytvárať nové?

  Reply

  • Radek P.

   29. 3. 2019 at 15:20

   Dobrý den Natálie,

   takto si zkopírujete statický obrázek, který však na rozdíl od prezentace nebo Google dokumentu přímo do Google tabulek nevložíte. Já spíše používám přímé propojení do Google tabulek a Grafy si případně tvořím v nich.

   Pěkný den
   Radek P.

   Reply

 • KamSsa1 .

  16. 3. 2019 at 23:57

  Já jsem na návod jak vytvořit dotazník narazil na http://ideaclub.cz/media/jak-vytvorit-dotaznik Dělal jsem celkem na rychlo seminární práci a potřeboval jsem si v rámci toho zpracovat názor několika respondentů. Naštěstí jsem vše stihl včas a dokonce jsem dostal za A, takže pecka.

  Reply

 • Kateřina Kantorová

  27. 3. 2019 at 7:08

  Přeji pěkný den,
  mám dobré zkušenosti s google dokumenty pro dotazníkové šetření v ČR. Nyní bych potřebovala udělat dotazníkové šetření v rámci Evropy. Jak mohu získat formulář v jazykové mutaci (Angličtina, Italština)?
  Otázky přeložím, ale jedná se o ty texty, které tam automaticky generuje google.
  Děkuji za odpověď.
  Kateřina

  Reply

  • Radek P.

   29. 3. 2019 at 15:06

   Dobrý den Kateřino,

   systémové popisky se nastavují automaticky dle zvoleného jazyka v prohlížeči.

   Pěkný den
   R.

   Reply

 • Anna M.

  3. 4. 2019 at 13:32

  Dobrý den,
  chtěla bych se zeptat, zda je nějaké možnost smazat odpověď respondenta, aby ji mohl vyplnit znovu? (uvedl chybnou odpověď)
  Mnohokrát Vám děkuji za odpověď
  Anna

  Reply

  • Radek P.

   11. 4. 2019 at 7:43

   Dobrý den Anno,

   v samotných formulářích můžete smazat všechny stávající odpovědi. Bohužel vymazat konkrétní odpověď nemůžete. Pokud máte formulář napojen na Google tabulku, tak v tabulce můžete dělat všechny možné úpravy.

   Pěkný den Radek

   Reply

 • Honza C.

  13. 4. 2019 at 10:54

  Dobrý den,
  mám v google formuláři při jedné otázce 4 možnosti odpovědi s tím, že je možná jen jedna odpověď. Rád bych, když by respondent zaklikl jednu z prvních dvou odpovědí (ze 4), přeskočil by automaticky dvě otázky. Nevím jak toto přeskakování nastavit? Zatím to pouze řeším informačním popiskem „Jestli je Vaše odpověď na otázku č. 8 „spíše ne“, či „rozhodně ne“, pokračujte až na otázku č. 11“ a otázky 9 a 10 tak nechávám nepovinné. Radši bych chtěl jít ale cestou právě přeskakování otázek. Ale jak?

  Mockrát děkuji za případnou odpověď,
  Honza C.

  Reply

  • radek P.

   16. 4. 2019 at 12:57

   Dobrý den Honzo,

   u každé z otázek máte u každé odpovědi možnost volby na jakou ze sekcí se po odpovědi přesunete (volba je pod třemi tečkami vedle možnosti zapnutí povinné odpovědi a jmenuje se: Přejít na sekci podle odpovědi)… Musíte to jen pak správně logicky provázat.

   Pěkný den
   Radek

   Reply

 • Damián

  25. 4. 2019 at 11:21

  Dobrý deň, mám otázku vytvoril som dotazník kde mam jednu hlavne otázku na ktorú sa odpovedá ANO alebo NIE . Viem niekde nastaviť že ak respondent odpovie NIE tak nebude mat možnosť odpovedať na ďalšie otázky ? a teda len odoslať dotazník.

  Za odpoveď vopred Ďakujem a prajem pekný deň

  Reply

  • Radek P.

   26. 4. 2019 at 8:43

   Dobrý den,

   odpověď je podobná dotazu výše. Máte možnost provést u volby ne odkaz na poslední sekci, kde bude jen tlačítko odeslat.

   Přeji Vám pěkný den
   Radek P.

   Reply

 • Klára

  6. 5. 2019 at 21:47

  Dobrý den, prosím o odpoveď ohledně „robotického oveřování“ uživatele na konci dotazníku. Dá se tomu hledání obrázků (najděte všechna auta/přechody apod.) nějak vyhnout? (Mám dotazník s nahráváním souborů). Děkuji za odpověď.

  Reply

  • Radek P.

   21. 5. 2019 at 7:22

   Dobrý den Kláro,

   toto nemáte možnost aktuálně ovlivnit, pokud požadujete mít možnost nahrávání souborů.

   Pěkný den
   Radek

   Reply

 • tomstomek

  7. 5. 2019 at 9:32

  Dobrý den,
  je vyplňování formulářů vždy anonymní?
  Chtěl bych formulář použít pro hlasování vybrané skupiny přátel o termínu schůzky a v odpovědích bych rád viděl, kdo pro jaký termín hlasoval.
  Děkuji

  Reply

  • Radek P.

   21. 5. 2019 at 7:26

   Dobrý den Tomáši,

   můžete mít vynucenou autentizaci pomocí Google služby, pak dotazník nebude nikdy anonymní. Podmínkou je, aby respondent měl jakýkoli Google účet. Případně vložit textové políčko se jménem atd., ale správné vyplnění údajů je podmíněno tím, že respondent uvede pravdivé údaje.
   Pěkný den
   Radek P.

   Reply

 • Marie T.

  13. 5. 2019 at 13:38

  Dobrý den,
  vytvořila jsem dotazník k mé DP, obsahuje celkem 3 sekce, všude jsou povinné položky (kromě 2). V několika případech odpovědí se na google neuložily odpovědi z poslední sekce. Dotazník by neměl jít bez vyplnění odpovědí ani odeslat. Netušíte prosím, jak je to možné?
  Děkuji mockrát.

  Reply

  • Radek P.

   21. 5. 2019 at 7:27

   Dobrý den Marie,

   takto bych spíše hádal (máte podmínky dobře nastavené)? Musel bych formulář vidět.

   Pěkný den
   Radek

   Reply

 • Gabika

  29. 5. 2019 at 8:35

  Dobrý deň,

  rada by som sa spýtala, či je možnosť, ak niekto vyplní dotazník, že mu do mailu automaticky príde poďakovanie za vyplnenie dotazníka a k tomu priložený súbor ktorý je tým darčekom?

  Ďakujem

  Gabika

  Reply

  • Radek P.

   29. 5. 2019 at 8:49

   Dobrý den Gábiko,

   Google formuláře tuto možnost přímo nemají. Existuje možnost poděkování po vyplnění dotazníku, kde by mohl být i odkaz na stažení souboru, ale nebude to pěkné. Nicméně, existují dvě možnosti. Jedna spočívá v Google scriptu a poslání emailu včetně poděkování a bonusu. Ta druhá možnost je pomocí rozšíření třetích stran, hledejte např. Form notification.

   Pěkný den
   Radek

   Reply

 • Zuzana

  9. 6. 2019 at 11:16

  Dobrý deň. potrebujem si skopirovat grafy jednotlivych otazok do wordu. vždy kliknem na kopirovat graf, vypise mi že graf bol skopirovany do schranky, po zapnuti wordu kliknem na vložiť a nestane sa nič.. neviem kde robim chybu ale potrebujem to velmi surne.. ked som to robila pred par mesiacmi z pribeznych vysledkov slo vsetko dvoma kliknutiami a teraz mi proste graf ako obrazok skopirovat nechce..

  Reply

  • Radek

   11. 6. 2019 at 20:42

   Dobrý den Zuzano,

   takto to funguje jen pokud vkládáte do Google dokumentů atd…. Můžete například ale kopírovat jako obrázek pomocí utility, kterou „zkopírujete – ofotíte“ výřez s grafem.

   Pěkný den
   Radek

   Reply

 • Lucie

  14. 6. 2019 at 9:59

  Dobrý den, lze brát vyplněný google form jako oficiální souhlas? Přemýšlím nad tím že bych ho přidala k registračnímu formuláři dětí na tábor kde rodiče mohou zaškrtnout zda souhlasí s pořizovanim fotografií, s jejich zveřejněním atd – bude tam více možností a s tím, že rodič nemusí souhlasit se všemi. Chci ten formulář použít jako oficiální dokument souhlasu/podpisu. Máte zkušenost, zda je to právně OK? Díky

  Reply

 • Lenka

  9. 7. 2019 at 9:15

  Dobrý den,
  chtěla bych Vás požádat o radu, zda mohu nějakým způsobem okopírovat „strukturu“ prázdného Google formuláře. Potřebuji ho přiložit diplomové práce? Bohužel možnost Printscreen je nedostačující, jelikož mám formulář rozdělený do mnoha sekcí a je dlouhý, tudíž to působí to dost nepřehledně.

  Předem děkuji za Vaši odpověď

  Reply

  • Radek P.

   10. 7. 2019 at 16:54

   Dobrý den Lenko,

   skoro bych řekl, že printscreen bude nejlepší volba. Mám aplikaci, která dokáže udělat printscreen celé stránky libovolně dlouhé, ale pokud je formulář delší, stejně bych to viděl ideálně na rozdělení po menších částech….
   Variantou je pak možnost tisku formuláře (volba přes tři tečky a uložení např. do pdf verze).

   Pěkný den
   Radek

   Reply

 • Gabriela Solna

  22. 7. 2019 at 11:09

  Dobrý den, mám 2 prosby- 1) lze nějak nastavit v prohlízeci velikost obrázku? pokud chci odpovědi přes tablet na kliknutí- obrázky jsou docela malé- lze zvětšit?
  2) lze bodovat odpovědi různě- např. odpověď 1) 2 body
  odpověď 2) 1 bod?
  Nebo nějak nastavit jinak? Oklikou?
  Půlbody asi možné nejsou..?
  Děkuji Gabka

  Reply

  • Radek P.

   16. 8. 2019 at 15:02

   Dobrý den Gabrielo,

   velikost obrázku se doplní na max šířku „vnitřku“ formuláře (máte obrázek dostatečně veliký)?. Ohledně bodů (předpokládám režim kvízy) můžete bodovat různě otázky….

   Pěkný den
   Radek

   Reply

 • Vladimíra Bagová

  4. 8. 2019 at 14:49

  Dobrý den,

  je možné ve formuláři omezit celkový počet odpovědí např. na 25? Formulář jsem vytvořila pro přihlašování dětí, ale na konkrétní termín bych ráda omezila jejich počet. Lze to, nebo budu muset sledovat odpovědi a případně formulář zavřít? Nebo existuje v Google něco jiného, co mi lze doporučit?

  Předem děkuji za odpověď.

  S pozdravem Vladimíra Bagová

  Reply

  • Radek P.

   16. 8. 2019 at 14:55

   Dobrý den Vladimíro,

   prakticky jste si odpověděla sama. Google forms nemá tuto možnost, ale existují doplňky např. formlimiter, které vám umožní uzavřít formulář po určeném počtu odpovědí. Je potřeba vyzkoušet, reálnou zkušenost nemám.

   Pěkný den
   Radek

   Reply

 • Míša

  17. 8. 2019 at 14:54

  Dobrý den,
  když využiji formulář jako online přihlášku na akci a potřebuji jako přílohu kopii dokladu o zaplacení (aneb musí nahrát soubor). Tak se uživatelé musejí pro vyplnění přihlásit přes Google účet. I když to mám v nastavení upravené. Je nějaká možnost, jak to udělat, aby se nemuseli přihlašovat na Google účet pro vyplnění přihlášky?
  Děkuji za pomoc.

  Reply

  • Radek P.

   18. 8. 2019 at 12:48

   Dobrý den Míšo,

   bohužel, pro vložení souboru je potřeba mít jakýkoli Google účet a Google autentizace je povinná. Může uživatelům nabídnout možnost vložení pole, kam vloží odkaz na veřejně publikovaný dokument – to se obávám je však trošku komplikované a né úplně uživatelsky přívětivé…

   S pozdravem
   Radek

   Reply

 • Eva Hubinská

  26. 8. 2019 at 10:33

  Dobrý deň, ako nastavím v google formulári komu chodia odpovede? Dá sa to na viac účtov ako len tomu kto vytvoril formulár?

  Reply

  • Radek P.

   27. 8. 2019 at 13:18

   Dobrý den Evo,
   standardně to chodí (pokud povolíte) na účet, pod kterým formuláře vytvoříte. Jde napsat Google Script nebo použít doplňek, kde může odpověď obdržet jiná osoba nebo skupina osob.
   Pěkný den
   Radek

   Reply

 • Monika

  7. 10. 2019 at 9:50

  Hezký den. Prosím o radu. Odkaz na formulář, používám zkrácený, má nějakou platnost? Příklad. v sobotu jsem pověsila odkaz a dnes mi lidé píší, že nefunguje. Když využiji tlačítko odeslat a vygeneruji odkaz, je opravdu odlišný od toho původního. Děkuji pěkně za radu. Monika

  Reply

  • Radek P.

   9. 10. 2019 at 13:58

   Dobrý den Moniko,

   odkaz je platný po celou dobu, ale pokud vygenerujete znovu odkaz, tak ten původní platit nebude…
   Pěkný den
   Radek

   Reply

 • Lojzík

  20. 10. 2019 at 13:51

  Díky za super aplikaci na tvoření dotazníků. Dělám zrovna bakalářskou práci a opravdu mi ulehčila práci. Na https://ideaclub.cz/media/jak-vytvorit-dotaznik jsem sice četl o tom, že se takový dotazník dá udělat i ve wordu, ale použití aplikace mi v tomto případě přišlo mnohem praktičnější a efektivnější.

  Reply

 • Libor

  22. 10. 2019 at 18:19

  Dobrý den,¨
  prosím o radu. Vytvořil jsem formulář na rezervaci služebních aut propojený s Excel tabulkou. V tabulce je Googlem nastaveno řazení odpovědi podle „časového razítka“, tzn. kdy odpověď přišla.
  Problém : ve sloupci termín rezervace jsou pak datumy na přeskáčku podle toho, kdy vyla žádost odeslána.
  Dotaz : lze nastavit automatické řazení podle jiného sloupce v tabulce nebo to musím seřadit vždy ručně ?

  Reply

  • Radek P.

   31. 10. 2019 at 13:07

   Dobrý den Libore,

   pokud se jedná o list s odpovědmi, tak ručně řetřídit. Jako workarround bych použil script, kontingenčku asi by to bylo takto řešitelné…

   Radek

   Reply

 • Aneta Kwaczková

  9. 11. 2019 at 10:40

  Dobrý den,

  lze google formulář vyexportovat do Wordu nebo PDF?
  Potřebovala bych vytvořit i tištěnou verzi dotazníku a nechci ho dělat úplně celý znovu.

  Moc děkuji,
  A.K.

  Reply

  • Radek P.

   20. 11. 2019 at 14:19

   Dobrý den,

   export jako takový nelze. Nicméně občas pomůže tisk v návrhovém zobrazení třeba i do pdf, ale je to taková krajní varianta. O nějakém rozšíření nevím.

   Pěkný den
   Radek

   Reply

 • Hana Nováková

  12. 11. 2019 at 13:19

  Dobrý den, mám sesbírané odpovědi na dotazník s evidovanými adresami respondentů. Chci jim poslat souhrnné výsledky, ale nechci, aby vzájemně viděli, jak kdo hlasovat. Pokud použiji postup tisk/publikovat analýzu, objeví se mi dotaz: „Publikovat a zobrazit odkaz na výsledky formuláře? Přehled uvidí všichni respondenti.“ Je toto cesta? Děkuji!

  Reply

  • Radek P.

   20. 11. 2019 at 14:22

   Dobrý den,

   a nestačilo by na souhrnu provést tsk přes pravé tlačítko myši do pdf formátu?

   Pěkný den
   Radek

   Reply

 • Tibor

  21. 11. 2019 at 15:12

  Dobrý deň,
  mám vytvorený formulár, ktorý nevyžaduje prihlásenie sa klienta. Po vyplnení a odoslaní formulára sa klientovi zobrazí možnosť na zaslanie inej odpovede. Dá sa táto možnosť odstrániť tak, aby nebol klient navádzaný na zaslanie ďalšej odpovede?

  Reply

  • Radek P.

   5. 12. 2019 at 9:49

   Dobrý den,

   ano, ale pokud je budete ověřovat jakýmkoli Google účtem.

   Pěkný den
   Radek P.

   Reply

 • přihláška na závody

  29. 12. 2019 at 9:14

  Dobrý den,
  mám vytvořený formulář přihlášení na závody s výstupem do tabulky. Potřeboval bych aby v tabulkách se k odpovědím přiřazovalo pořadové číslo.
  Moc děkuji.
  Jiří U.

  Reply

  • Radek P.

   30. 12. 2019 at 15:35

   Dobrý den,

   úplně nevím jakou představu ohledně pořadového čísla máte, ale to můžete dělat celkem jednoduše pomocí skriptu, kde si nastavíte i formát pořadového čísla. Jinak manuálně pomocí funkce v tabulce atd…

   Pěkný den
   Radek P.

   Reply

 • Vložení souboru

  14. 1. 2020 at 10:54

  Dobrý den,

  ráda bych se zeptala, zda je nějaká možnost, jak do formuláře vložit soubor (např. pdf). Ideálně tak, aby respondenti viděli jen odkaz na soubor a v případě toho, že budou chtít, tak se na něj podívají. Konkrétně mi jde o Souhlas se zpracováním osobních údajů – tedy respondent odklikne, že souhlasí se zpracováním, ale ten souhlas reálně nemusí vidět, jen pokud by chtěl, tak by si ho mohl rozkliknout, jde to?
  Dívala jsem se na Váš formulář „zpožděný let“, ale chtěla bych tu délku textu omezit na minimum.

  Reply

  • Radek P.

   14. 1. 2020 at 11:05

   Dobrý den,

   např. tak, že pdf soubor nasdílet na Google disk (pro všechny s odkazem) a pak url odkazu dát do formuláře např. do popisu formuláře…
   S pozdravem
   Radek P.

   Reply

   • Poděkování - vložení souboru

    14. 1. 2020 at 11:40

    Moc děkuji za tak rychlou odpověď i celou velmi užitečnou stránku 🙂

    Reply

 • Zasílání formuláře na další emailovou adresu

  29. 1. 2020 at 15:35

  Dobrý den, máme vytvořený googel formulář a vyplněný respondentem nám chodí do emailu. Potřebujeme, aby chodil vyplněný respondentem k nám do stávajícího emailu a dále pak ještě v kopii do emailu kolegyně. Je to možné? Děkuji za případnou odpověď a pomoc
  Šárka

  Reply

  • Radek P.

   29. 1. 2020 at 15:43

   Dobrý den,

   je potřeba použít Google script a upravit si chování, jednodušší metodou je pak použít některé z rozšíření pro Google Form, které vám umožní poslat notifikace na více adres. Samozřejmě další možnost je mít někoho, kdo se vám o řešení stará a rozvíjí jej:)

   Mějte pěkný den Radek P.

   Reply

 • formulář s časovou odpovědí

  31. 1. 2020 at 22:14

  Také zkusím poprosit o radu. Potřebuji formulář s časovými odpověďmi. Tedy na každou otázku dát určitý čas(cca 12 otázek) a poté již nepůjde daná otázka vyplnit a přejde se na další .Nejlépe by bylo i to, kdyby k tomu byl i nějaký odpočet zbývajícího času pro otázku. Napadá někoho něco. Nějaké rady ?
  Našel jsem jen doplňky na spuštění odpočtu formuláře od dne-do dne. Díky za případné rady všem. Martin M.

  Reply

  • Radek P.

   5. 2. 2020 at 15:07

   Dobrý den Martine,

   bohužel tuto vlastnost google formuláře nemají. Za mne najít řešení, které toto umožňuje, nebo si nechat napsat vlastní řešení na míru.

   Pěkný den
   Radek

   Reply

 • vyhodnocení kvízu

  3. 3. 2020 at 19:48

  Dobrý den, předně děkuji za tyto stránky a váš čas, který nám věnujete.
  Mohl bych prosím vědět zda je nějaké řešení, kdybych potřeboval vyhodnotit kvíz ? Například by kvíz obsahoval otázky s maximálním celkovým počtem bodů 10 a pro splnění by respondent měl mít 7 bodů. Existuje nějaké řešení,
  aby se respondent dozvěděl, že nedosáhl potřebného počtu bodů ?

  Děkuji mnohokrát Machačka

  Reply

  • Radek P.

   4. 3. 2020 at 13:55

   Děkuji Vám pane Machačko,

   google formuláře nativně obsahují kvíz, kde každou správnou odpověď můžete bodově ohodnotit. Kvíz se může vyhodnotit automaticky, tj. respondenti uvidí svoje skóre např. 6 bodů z 10 (případně správné a špatné odpovědi, ale neuvidí to zda prošli nebo ne – taková volba tam není, můžete ale zanést do popisu atd.). Pokud by bylo třeba generovat nějakou sofistikovanou zprávu, tak bych viděl řešení s pomocí Google scriptu…

   Pěkný den Radek

   Reply

 • Veronika Prokešová

  19. 3. 2020 at 19:43

  Dobrý večer,

  chtěla bych se zeptat, jak mám ve formuláři nastavit časové omezení na celkové vyplnění. Mělo by se jednat o formu testu pro žáky.

  Předem moc děkuji.

  Reply

  • Radek P.

   21. 3. 2020 at 13:21

   Dobrý den,

   můžete pomocí buď vynutit pouze jednu odpověď (bude fungovat jen ve vaší organizaci – škole), nebo dohrát plugin a omezit formulář na daný počet odpovědí. Samozřejmě můžete manuálně vypnout sbírání odpovědí, kdykoliv bude potřeba.

   Update: plugin Timify.me umožní časové omezení na odpovědi… / netestováno

   Pěkný den
   R.

   Reply

  • Richard Recman

   5. 5. 2020 at 6:20

   Vážená paní Prokešová,
   konkrétně časovač, aby žáci měli pouze určitý limit (například 20 minut a poté, aby se test uzavřel), lze nastavit pomocí aplikace Timify.me.
   https://gsuite.google.com/marketplace/app/timifyme/992310177365
   Pokud ale chcete pouze čas omezit na vypracování (například 6.5. 2020 od 13 do 15 hod.), na to Vám stačí pouze aplikace FromLimiter.
   https://gsuite.google.com/marketplace/search/formLimiter
   FromLimiter není žádná složitá věc, ovšem s Timify.me není snadné pracovat.
   Pokud byste chtěla vědět více informací nebo tipů kontaktujte mě na emailové adrese: richard.recman@educanet.cz

   Reply

 • Lenka V.

  19. 3. 2020 at 21:23

  Dobrý den,
  chci se zeptat:
  1) jak nastavit ověření odpovědi, že do políčka „příjmení“ respondenti vyplní opravdu text (tj. kontrola, aby odpověď neobsahovala číslice a jiné znaky)
  … nebo jiná verze …
  2) jak nastavit ověření odpovědi, že do políčka „příjmení“ respondenti napíší příjmení z reálné skupiny osob – např. skupina žáků Novák, Dvořák, Pokorný může do políčka příjmení napsat pouze jedno z těchto jmen a žádné jiné, nemůžou napsat třeba Pepíček apod.
  Jde jedno nebo druhé nějak nastavit?
  Předem díky za odpověď.

  Reply

  • Radek P.

   21. 3. 2020 at 13:18

   Dobrý den Lenko,

   co můžete nastavit je, ověření odpovědi a tam zvolit, že povolené budou jen textové hodnoty. Případně sestavit regulérní výraz.
   Radek.

   Reply

   • Lenka V.

    21. 3. 2020 at 20:05

    Ano to vím, že mám nastavit ověření odpovědi. Ale nevím, co v tom ověření odpovědi nastavit, aby to hlídalo jen ty textové hodnoty.

    Reply

    • Radek P.

     22. 3. 2020 at 15:13

     Dobrý den,

     musíte zvolit Regulární výraz obsahuje a použít obsahuje např. [a-zA-Z], případně více poladit… Bohužel u ověření textem nenastavíte jen textové hodnoty.
     S pozdravem
     Radek P.

     Reply

 • Martina

  20. 3. 2020 at 13:09

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, proč se někomu, komu jsem poslala formulář, zobrazí, že potřebuje oprávnění?
  Díky Martina

  Reply

  • Radek P.

   21. 3. 2020 at 13:16

   Dobrý den Martino,

   může to být více možností, např: dala jste – Omezit na 1 odpověď, nebo jste zvolila možnost nahrávání souborů přes formulář (což bude asi nejvíce pravděpodobná možnost).
   Pěkný den
   R.

   Reply

   • Marta

    31. 7. 2021 at 11:07

    Dobrý den, potřebovala bych do google formuláře přidat ovládací prvek, aby respondent při odpovídání mohl vložit např. svůj obrázek. Zatím nemohu přijít na to, jak to udělat a zda je to vůbec možné. Z výše uvedených odpovědí jsem zjistila, že pokud taková možnost je, musí mít respondent google účet. Domnívám se správně? Děkuji.

    Reply

    • Radek P.

     25. 8. 2021 at 9:50

     Dobrý den,
     pokud požaduje možnost vložení – nahrání obrázku (platí však obecně pro nahrání obsahu), lze to jedině za podmínky, že formulář budou moci jen vyplnit uživatelé s jakýmkoliv Google účtem (free, placeným, školním). Jiní uživatelé ne, což může být omezující podmínka.

     Reply

 • Marek G.

  31. 3. 2020 at 9:26

  Dobrý den,
  chtěl bych se zeptat, zda je možné filtrovat dotazníky podle určitých kritérií? Například podle první otázky „Jste muž / žena?“ Abych dostal na zbytek otázek názory jak od mužů, tak od žen. A dále bych se chtěl zeptat, jestli je možné z 225 dotazníků vypsat například prvních 50 dotazníků, dále pak třeba 51 – 95 atd.
  Děkuji za odpověď
  Marek

  Reply

  • Radek P.

   31. 3. 2020 at 10:59

   Dobrý den Marku,

   můžete formulář větvit, tj. dle zadané odpovědi půjdete resp. budete návštěvníka směřovat na jinou část formuláře, otázek. Listování bych ideálně dělal pomocí napojení na Google tabulku, kde můžete dělat poměrně pokročilou analytiku atd…

   Pěkný den R.

   Reply

 • Michaela Kalendová

  2. 4. 2020 at 12:29

  Dobrý den, je možné vkládat do otázek matematické vzorce? Např. pomocí Equation Editor? Nebo pokud je vytvořím v Google Dokumenty, dám zkopírovat do schránky, můžu je pak nějak přímo vložit do Formulářů? Jde mi o testy z matematiky pro žáky.
  Děkuji Michaela Kalendová

  Reply

  • Radek P.

   2. 4. 2020 at 13:55

   Dobrý den Michaelo,

   ano, u každé z otázek můžete vložit obrázek (jpg, gif atd…).

   Pěkný den
   Radek

   Reply

   • Karel

    19. 11. 2020 at 12:14

    Bohužel, s obrázky je potíž. Google formulář si s jejich velikostí dělá co chce. Někdy je neskutečně maličký (a velký bílý prostor kolem) a někdy písmo ve vzorci obludně zvětší. Nedá se nastavit jednotnost. Nebo lze a já nevím jak?

    Reply

 • Radek

  8. 4. 2020 at 10:16

  Někdy se mi u formuláře zapnulo ověření, že to nevyplňuje robot.

  Bylo to pro důchodce, kteří neuměli vyřešit otázky „na kolika obrázcích je semafor“ atd., takže neprošli tímto sítem a já to neuměl pro ně vypnout.
  Je to vypnutí na jejich nebo na mé straně? A kde?

  Děkuji za takto užitečnou stránku. Pročítal jsem si většinu dotazů a poučoval se. Super.

  Reply

  • Radek P.

   8. 4. 2020 at 11:18

   Dobrý den,

   s tím jsem se reálně nesetkal (musel bych se konkrétně podívat), že by se u formuláře objevila tato možnost (zřejmě capcha ochrana). Možné by to bylo, pokud požadujete přihlášení pro vyplnění odpovědí…
   Mějte pěkný den
   Radek

   Reply

  • Karel

   19. 11. 2020 at 12:12

   Captcha kód se objevuje tehdy (podle mých zkušeností), když se uživatel několikrát pokouší přihlásit, ale dělá chyby.

   Reply

 • Jolana

  8. 4. 2020 at 11:34

  Dobrý den,
  já si vytvořila (na mobilu) formulář a nikde nevidím odpovědi. Kámoška mi psala že mi tam psala, ale já to nikde nevidím. Kde jsou ty odpovědi? Předem děkuji

  Reply

  • Radek P.

   8. 4. 2020 at 16:59

   Dobrý den,

   stačí se koukat, odpovědi jsou ve formuláři (tam kde jste jej editovala) na záložce odpovědi:)
   Pěkný den

   Reply

 • Jitka

  9. 4. 2020 at 14:38

  Dobrý den, lze nějakým způsobem do odpovědi vložit např. druhou mocninu nějakého čísla apod, tzn. matematické výrazy apod. Děkuji JH

  Reply

  • Radek P.

   9. 4. 2020 at 15:00

   Dobrý den Jitko,

   ne moc dobře, není to na to určené… můžete si pomoci třeba takto 10^2 ale, to nebude zřejmě ideální…

   Pěkný den
   Radek

   Reply

 • Andrea

  18. 4. 2020 at 10:50

  Dobrý den, lze docílit toho aby se po správném zodpovězení otázky přešlo dále, ale při špatné odpovědi by to požadovalo změnu na správnou? Případně jak? Předem děkuji za odpověď. AS

  Reply

  • Radek P.

   21. 4. 2020 at 18:17

   Toto Andreo Google formulář neumí.
   Pěkný den
   Radek

   Reply

 • Marie HP

  20. 4. 2020 at 12:46

  Dobrý den, mohl byste mi prosím poradit, jak vložený obrázek (logo) v Google dotazníku zmenším na požadovanou velikost? Když chytím okraje obrázku, tak ho lze jen zvětšit nikoliv zmenšit. Děkuji za odpověď. Marie.

  Reply

  • Radek P.

   21. 4. 2020 at 18:17

   Dobrý den Marie,

   jde mě jak zvětšení, tak i zmenšení. Zkuste prosím jiný prohlížeč nebo počítač….
   Pěkný den R.

   Reply

 • Bára Vobořilová

  20. 4. 2020 at 13:40

  Dobrý den,
  v G formuláři pod G suite for education se mi nedaří vložit otázku – pole pro vložení souboru (píše mi to opakovaně, že se to nyní nepodařilo a že to mám zkusit později), zatímco pod mým soukromým G účtem to funguje bez problémů. Je potřeba to v admin konzoli někde povolit? Nemůžu to nikde najít. Nebo je problém ještě v něčem jiném?
  Díky!
  Bára Vobořilová

  Reply

  • Radek P.

   21. 4. 2020 at 18:13

   Dobrý den Báro,

   vyzkoušejte promazat paměť (cache) prohlížeče, kde to zlobí.
   Pěkný den R.

   Reply

 • Eliška

  25. 4. 2020 at 18:46

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak převedu google dotazník do wordu, či pdf?

  Reply

  • Radek P.

   27. 4. 2020 at 9:49

   Dobrý den,

   máte možnost tisku formuláře, kde můžete zvolit tisk jako pdf… Případně kopii otázek formuláře ve view náhledu. Přímý export do wordu neexistuje.

   Pěkný den
   Radek

   Reply

 • Andrea

  18. 5. 2020 at 11:55

  Dobrý den,

  kde nastavím, aby respondent napsal své jméno a příjmení? vidím pouze pole s vyplněním emailové adresy.
  Mockrát děkuji,
  Andrea

  Reply

  • Radek P.

   18. 5. 2020 at 14:06

   Dobrý den,

   při návrhu formuláře můžete vybrat jako odpověď text pole, kde můžete uvést jméno, příjmení případně jméno a příjmení…
   Radek P

   Reply

 • Peter

  3. 6. 2020 at 11:09

  Dobrý deň, ako máme v dotazníku nastaviť ak jeden respondent zaklikne časový termín napr. 8:00, aby ďalšieho, ktorý sa chce prihlásť na ten isty časový termín už nepustilo a ukázalo mu, že už je tento termín obsadený.

  Ďakujem

  Reply

  • Radek P.

   11. 6. 2020 at 7:27

   Dobrý den Petře,

   standardně Google Forms na toto nejsou vhodné. Použil bych systémy na rezervace schůzek (ideálně s napojením na Google kalendář) – konkrétně používám i na svém webu.
   Pěkný den
   Radek

   Reply

 • Jaromír

  22. 6. 2020 at 13:21

  Dobrý den,

  je nějaká „jednoduchá“ možnost, jak z odpovědí ve formuláři vytvořit dokument (nejlépe v PDF), který se odešle na email z formuláře.

  Děkuji za odpověď

  Reply

  • Radek P.

   22. 6. 2020 at 13:47

   Dobrý den, buď přes doplněk, nebo toto řeším pomocí Google scriptu jako řešení na míru.
   Pěkný den
   Radek

   Reply

 • Radek Maca

  20. 9. 2020 at 14:08

  Dobrý den, potřebuji stejný dotazník opakovat po měsících několikrát po sobě.
  Lze respondentům při opakovaném zaslání dotazníku předvyplnit do formuláře data z minulého vyplňování?
  Děkuji Rama

  Reply

  • Radek P.

   9. 10. 2020 at 15:58

   Dobrý den,

   standardně ne, nicméně lze formulář naprogramovat, tam by pak šance zřejmě byla (viz. ukázky generování formuláře na základě dat).
   Pěkný den
   Radek P.

   Reply

 • Dan Matoulek

  3. 10. 2020 at 23:09

  Dobrý den,

  mám vytvořený Google Formulář, ve kterém je každá otázka v samostatné sekci a chci se Vás zeptat, zda je možné někde nastavit, aby se z právě otevřené sekce nešlo vrátit na sekci předchozí, tj. aby se respondent nemohl vracet k dříve zodpovězeným otázkám?

  Děkuji,
  Dan Matoulek

  Reply

  • Radek P.

   9. 10. 2020 at 15:56

   Děkuji vám,
   toto bohužel Google Form neumí.
   Pěkný den
   Radek P.

   Reply

 • Milan

  9. 10. 2020 at 7:37

  Jak v GSuite pro školy nasdílet můj formulář pro jiného učitele k použití (ne k vyplnění). Sdílení jsem nenašel, jen „Přidat spolupracovníky“. Je to ono? Děkuji.

  Reply

  • Radek P.

   9. 10. 2020 at 15:55

   Ano, pokud takto přidáte, tak přidaný uživatel má plná práva a může formulář upravovat, nebo i vytvořit kopii.
   pěkný den
   Radek P.

   Reply

 • Bianka

  31. 10. 2020 at 21:44

  Dobrý večer,
  chcem sa Vás opýtať, či je možné konkrétny google forms zaheslovať spôsobom tak, že by respondent obdržal link na daný formulár a po rozkliknutí by musel zadať heslo, aby mal do neho prístup.

  Ďakujem za odpoveď.
  S pozdravom, B.K.

  Reply

  • Radek P.

   2. 11. 2020 at 19:00

   Dobrý den,

   mám takový drobný fígl, pokud zadáte povinnou jednoduchou odpověď (text pole) a ověření odpovědi bude přesně vaše heslo, pak to tak zafunguje. Je potřeba formulář rozdělit na sekce a pokračovat se bude další sekcí.
   Snad pomohlo
   Pěkný den
   Radek

   Reply

 • Kateřina M.

  4. 11. 2020 at 19:35

  Dobrý den,

  pro své žáky jsem vytvořila online test prostřednictvím Google Formulářů, ale některým žákům nejde test otevřít, vyžaduje oprávnění. Všichni žáci test otevřeli v prohlížeči Google Chrome. Většině žáků se test otevřel, nebyl s tím problém, ale u některých žáků píše, že potřebují oprávnění. Všichni žáci se přihlašují přes Google Classroom, používají školní email. Nevím, jestli je potřeba přenastavit nějakým způsobem Google Chrome, nebo co je potřeba udělat pro to, aby test žákům šel otevřít. Problém s otevřením testu mají jak žáci používající PC s OS Windows, tak žáci používající telefon s OS Android. Některým žákům test funguje, u jiných vyžaduje oprávnění. Už si s tím opravdu nevím rady, proto Vás žádám o pomoc.

  Děkuji za zodpovězení mé otázky.

  S pozdravem Kateřina M.

  Reply

  • Radek P.

   19. 11. 2020 at 8:23

   Dobrý den,

   pokud to všichni otevírají pod svým školním účtem, není důvod, aby to nefungovalo. Tj. doporučil bych to, aby žáci využili např. profily v Google Chrome a oddělili si školní a ostatní Google účty. Pokud otevírají v prohlížeči, kde nejsou přihlášeni, je samozřejmě potřeba, být přihlášen ke školnímu účtu.

   Radek P.

   Reply

 • Eliška

  5. 11. 2020 at 19:48

  Dobrý den, jednou otázkou v mém dotazníku je, z jaké třídy jsou respondenti. A já bych ráda věděla, jak na ostatní otázky odpověděli žáci z každé třídy zvlášť, ne z celé školy, ale pouze z jedné třídy. Jde to nějak v odpovědích nebo alespoň poté v tabulce zobrazit prosím? Děkuji předem za odpověď.

  Reply

  • Radek P.

   19. 11. 2020 at 8:20

   Dobrý den,
   pokud v dotazníku máte samostatnou otázku (ideálně uzavřenou) z jaké třídy žák je a napojíte formulář na Google tabulku, tak v tabulce už si můžete odpovědi vyhodnocovat, tak jak potřebujete.

   Pěkný den
   r.

   Reply

 • Vanessa

  19. 11. 2020 at 7:51

  Dobrý den,
  Chtěla bych se zeptat jak mám udělat v Google formulářích druhou stránku??
  Musí tam být nějaký daný počet otázek nebo jak ??
  Předem děkuji za odpověď.

  Reply

  • Radek P.

   19. 11. 2020 at 8:18

   Dobrý den,
   na pravé straně máte plovoucí menu a poslední položka přidat sekci, ikona =.

   Radek

   Reply

 • Monika

  2. 12. 2020 at 12:21

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, lze nějako nastavit aby se respondenti při vyplňování dotazníku nemohli vrátit k určité otázce/sekci? Jde mi o to, když se jich zeptám na určitou otázku ověřující určitou vědomost, a z následujících otázek by mohli přijít na správnou odpověď, tak taby se k dané otázce nevraceli a nezměnili svoji odpověď.
  Předem děkuji za odpověď!

  Reply

  • Radek P.

   18. 12. 2020 at 16:15

   Dobrý den,

   toto Google Forms neumí.
   Pěkný den

   Reply

 • Monika K.

  9. 12. 2020 at 22:05

  Dobrý den, mám dotaz ohledně soutěžního hlasování prostřednictvím Google Docs. Dá se nějak předejít tomu, aby hlasující skutečně hlasovali pouze z jednoho účtu, aniž by se předtím nepřihlásili přes Google účet? Jde o to, aby poté lidé této služby nezneužívali a nehlasovali skrze cizí emailové účty, či úplně neexistující. Rozpozná to tato služba? Vyhodnotí, které účty existují ? Nebo se jednoduše může stát, že se u jména soutěžícího sejde více hlasů ve formě odpovědi Google docs od jednoho člověka z více či neexitujících účtů?

  Reply

  • Radek P.

   18. 12. 2020 at 16:15

   Dobrý den,

   aby to fungovalo, musí někdo ověřit uživatele. proto je potřeba Google účet a pak ano.

   Pěkný den

   Reply

 • Adela

  10. 3. 2021 at 16:14

  Dobrý den,
  chci se zeptat, jak stáhnu celá dotazník do počítače? Jelikož jsem využila dotazníky k bakalářské práci, musím náhled dotazníku také dát do práce.
  Děkuji

  Reply

  • Radek P.

   19. 3. 2021 at 8:44

   dobrý den,

   asi by mělo postačovat přes tisk a následně uložit jako pdf.

   Pěkný den

   Reply

 • Petr Kvapil

  15. 3. 2021 at 8:33

  Dobrý den.

  Vytvořil jsem si test pro studenty a potřebuji do nich dostat poslech. Je možnost pouze vkladani textových souborů, obr. Atd. Videa. Pouze audio nejde. V jakém formátu se to dá a jaký je postup?

  Reply

  • Radek P.

   19. 3. 2021 at 8:42

   Dobrý den, asi nejjednodušší je vkládat audio soubor odkazem v textu otázky….

   s pozdravem
   Radek

   Reply

 • Adéla

  7. 5. 2021 at 12:10

  Dobrý den,
  pokud jsem v google forms vytvořila dotazník. Můžu nějak vyhodnotit závislost například první otázky na otázce páté?

  Děkuji

  Reply

  • Radek P.

   25. 8. 2021 at 9:57

   Dobrý den,
   můžete na základě odpovědi na otázku x. přejít na různé další otázky…

   Reply

 • Barbara Folbrechtová

  28. 7. 2021 at 8:47

  Dobrý den,

  mohu vytvořit formulář, do kterého ti, co ho budou vyplňovat můžou vložit své CV např. pdf, doc?
  Díky moc za odpověď.

  Reply

 • Aneta

  25. 8. 2021 at 9:34

  Dobrý den,

  vytvořila jsem si test, do kterého potřebuji zadat bodové hodnocení jednotlivých odpovědí. Je to možné?
  Děkuji.

  Reply

  • Radek P.

   25. 8. 2021 at 9:48

   Dobrý den,
   ano, toto lze nastavit – viz kvízy.
   Radek P.

   Reply

Okomentovat

Váš e-mail nebude zveřejněn. Povinné údaje jsou označeny *

RYCHLÝ KONTAKTCleverity.cz
Jak můžu pomoct vám? Napište mi a něco vymyslíme.
KDEKOLIV V ČR NEBO KDE JE INTERNETPraha - východ
mapa-cleveity-slepa
JSEM SOCIÁLNÍ AJŤÁKPropojíme se?
Preferuji sociální síť Linkedin. Právě tam pro vás publikuji nejvíce novinek, článků a tipů ze světa Cloud technologií.
warengo
RYCHLÝ KONTAKTRadek Pohnán
Jak můžu pomoct vám? Napište mi a něco vymyslíme.
KDEKOLIV V ČR NEBO KDE JE INTERNETMěstys Škvorec, Praha - východ
mapa-cleveity-slepa
JSEM SOCIÁLNÍ AJŤÁKPropojíme se?
Preferuji sociální síť Linkedin. Právě tam pro vás publikuji nejvíce novinek, článků a tipů ze světa Cloud technologií.
warengo

Všechna práva vyhrazena © 2020 Cleverity.cz.

Ilustrace © Ladislava Pechová.

Všechna práva vyhrazena © 2020 Cleverity.cz. Ilustrace © Ladislava Pechová.