+420 606 33 99 37

Google kalendář je velice známá a přiměřeně jednoduchá aplikace navržená přesně tak, aby ukojila vaše potřeby. Nechci zde polemizovat o tom, zda jsou na trhu lepší nebo horší kalendářové aplikace. Nechci zde také popisovat rozhraní aplikace nebo nastavení.

Postranní panel budete milovat

Tak o čem si dnes milí googleři popovídáme? V balíčku Google aplikací G Suite se nedávno trošku nesměle zjevil boční panel. Nejdříve v aplikaci Google Gmail, ale nově i v dalších webových aplikacích balíčku G Suite.

Když se zamyslím, tak mě “panelová” novinka opravdu potěšila. Možná je to drobnost. Mě však neskutečně pomohla a zefektivnila moje stávající činnosti.

Efektivnější plánování v poštovní aplikaci Gmail

Znáte to, dostanete e-mail s dotazem, zda se vám hodí navržený čas na schůzku, setkání, rande, pijatiku s kámoši nebo jinou mimořádně zajímavou akci. Před naším letopočtem doby “před panelové” jsme se museli přepnout do okna kalendáře. Zkontrolovali jsme si naše časové možnosti a poté se přepnuli zpět do Gmailu. No a pokud jsme si to navíc zapamatovali, tak jsme i odesílateli odpověděli.

Pokud máte aktivované nové Gmail rozhraní, stačí si rozbalit pravý boční panel s Google kalendářem a podívat se na konkrétní den, aniž bychom museli opustit okno poštovní aplikace Gmail. V pravém panelu si můžeme dle libosti zobrazit náhled na Google kalendář ve formě agendy nebo konkrétního dne.

V našem případě můžeme rovnou odesílateli žádosti o setkání napsat, zda se “strefil” a my máme čas. To je paráda. Praktičtější uživatelé si možná rovnou naplánují schůzku v kalendáři a pošlou odesílateli pozvánku. To je ještě větší paráda. Další paráda je, že se nám překopíruje text z předmětu e-mailu (e-mail musíme mít otevřený) do názvu události v Google kalendáři v pravém postraním panelu, pokud si v něm vybíráme datum a čas schůzky.

Mě tato drobnost v aplikaci Google kalendář (ukazuji na školení) pomáhá a šetří mnoho času. Vyzkoušejte a napište, zda i vám.

Líbil se vám článek? Tak proč o něm nepovíte svým kamarádům! Děkuji vám.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *