+420 606 33 99 37
Google Drive, Google Slides, prezentace Gmail, školení

Propojení webu s Google Drive, prezentace školení Gmail

Tento krátký text vám názorně ukazuje, jak lze propojit webovou stránkou s technologií Google Drive a nabídnout tak návštěvníkům webu obsah různých dokumentů. Tentokrát se jedná o prezentaci vytvořenou pomocí Google Slides. Tato prezentace se pak používá jako základ pro školení uživatelů, konkrétně skvělého nástroje Google Gmail.

K tomu, aby se dokument zobrazil, musíte nastavit minimální oprávnění, sdílení dokumentu. Pak stačí pomocí rozšíření dokument vložit do webové stránky (embeded document).

To však není vše, lze zajistit i vkládání celé adresářové struktury (od předem určené složky) včetně dokumentů také do obsahu webové stránky. Podobně připravíme zákaznickou sekci, kde pro zákazníky budeme moci zveřejnit některé zajímavé dokumenty.

V dalším článku vám pak představíme možnost integrovaného přihlášení na web pomocí Google ověření.

Ukázka vložení prezentace Google Slides, uloženo na Google Drive a vloženu do stránky webu

[google-drive-embed url=“https://docs.google.com/a/cleverity.cz/presentation/d/1qCxmiklCOOqmeypf-yCBoA8nF9Jyij8zgD_IxR1thpk/preview“ title=“cleverity online školení Google Gmail“ icon=“https://ssl.gstatic.com/docs/doclist/images/icon_11_presentation_list.png“ width=“100%“ height=“510″ style=“embed“]

Líbil se vám článek? Tak proč o něm nepovíte svým kamarádům! Děkuji vám.

2 komentáře u „Propojení webu s Google Drive diskem“

 1. Dobrý den,

  můžu se prosím vás zeptat, jestli je u firemního emailu z balíčku Google Apps for Work nějak limitovaný počet emailových účtů?

 2. Dobrý den Martino,
  u firemního předplatného je teoreticky nelimitovaný počet email. účtů (resp. není mě znám) – počet účtů je vázaný na počet placených licencí. Existovala verze (legacy), kterou již nelze aktivovat, kde počet licencí, email. účtů byl limitován v poslední aktualizaci na 10 uživatelů (email. schránek). Pokud by jste měla tuto verzi (zdarma), tak máte možnost přejít na placenou verzi a počet email. schránek navýšit.
  K tomu je možné zřizovat přidružené email adresy ke každé uživatelské schránce (emailu), zde se bavíme o aliasech. Počet aliasů je pak limitován počtem 30 k uživatelské schránce.
  Doufám, že jsem Vám dokázal odpovědět, případně Vás prosím o upřesnění…
  Radek.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *