+420 606 33 99 37
Tip Google Drive, klávesové zkratky

Tip 1, klávesové zkratky, Google disk

Pokud používáte Google disk, neboli cloudové úložiště pro vaše dokumenty, možná se vám bude hodit následující tip  na klávesovou zkratku. Google úložiště vám umožňuje organizovat vaše dokumenty do složek obdobně jako v běžně používaných operačních systémech.

Dneska si v rychlosti ukážeme, jak přesunout či přidat soubor do složky. Jaký je mezi oběma operacemi rozdíl? Operace přesunout soubor ze zdrojové složky odebere a nově ho vloží do složky cílové, operace přidat jen vytvoří odkaz na stejný dokument v cílové složce (jelikož se jedná o odkaz, vymazáním souboru ze zdrojové složky dojde ke smazání i odkazu z cílové složky). Nejdříve se však musíte provést přihlášení na Google disk 🙂

Google disk, klávesová zkratka, přesunoutKlávesová zkratka <z>

Použitím klávesové zkratky <z> (písmeno z) v prostředí Google disku dojde k vyvolání dialogu se zobrazením složek a vy máte možnost vybrat cílovou složku, do které se dokument fyzicky přesune. Znamená to, že se nebude již nacházet ve zdrojové složce.

Obdobnou operaci vyvoláte také pomocí menu kliknutím na „Další akce“ (tři tečky) a poté na „Přesunout do…“ a opětovně máte možnost vybrat cílovou složku, do které dokument přesunete.

Poslední možností je klasické přetažení dokumentu na složku, do které chcete dokument přesunout.

Klávesová zkratka <Shift>+<z>

Google disk, klávesová zkratka, přidat odkaz

Použitím klávesové zkratky <Shift>+<z> (písmeno z) v prostředí Google disku dojde k vyvolání dialogu se zobrazením složek a vy máte možnost vybrat cílovou složku, do které přidáte odkaz na dokument v cílové složce. Dokument je tak umístěn ve více složkách.

Nezapomeňte, pokud smažete zdrojový dokument, odstraní se i všechny odkazy z jiných složek na tento dokument.

Líbil se vám článek? Tak proč o něm nepovíte svým kamarádům! Děkuji vám.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *