Migrace dat, zálohování G Suite

Realizace a nastavení G Suite, školení a migrace dat do Gmail

PORTFOLIUM s.r.o.

Správa pronájmů, nemovitostí

www.portfolium.cz

 

Případová studie, migrace do Google G Suite

Klient potřeboval vyřešit dvě věci. Používal Google disk ve free variantě, ke které si připlácel dodatečný prostor. Zároveň potřeboval vyřešit celkovou velikost, objem poštovních zpráv ve stávajícím poštovním klientovi, zrychlit načítání poštovních zpráv a  vyřešit možnost mobilního přístupu pro technika. Požadavkem bylo migrovat veškeré služby pod firemní doménu klienta.

Přípravná fáze a realizace migrace do prostředí G Suite

Zákazník využil možnosti veřejného školení Google aplikace Co, Proč a Jak? pro základní seznámení s možnostmi, které G Suite řešení (dříve známé jako Google aplikace) nabízí.

Klientovi byla zaslána nabídka s vypracováním technického řešení v podobě balíčku G Suite aplikací ve variantě Basic. Součástí bylo stanovení postupu migrace včetně termínů realizace. Pro bezproblémové používaní služeb G Suite, bylo provedeno základní proškolení zbývajících zaměstnanců. Náplní školení byla organizace práce s G Suite, Google Gmail.

V návrhu řešení Google Drive, Google disk plně pokrývá potřeby společnosti. Zároveň dochází ke sjednocení aplikací v rámci nabízeného G Suite řešení. Součástí návrhu řešení je vyřešení zálohy dat pro G Suite řešení (Google Gmail, Google disk, Gogle kontakty, Google kalendář) a vybrané klíčové pracovníky.

Nasazení Google aplikací bylo rozděleno na dvě fáze. První fáze spočívala v přípravě a nastavení, které nebudou mít dopad na používaná řešení. V druhé fázi došlo k nastavení, které přesměruje provoz e-mailové komunikace do prostředí Google Gmail. Vše probíhalo za plného provozu bez výpadku nebo přerušení chodu IT řešení.

Následujícím krokem byla migrace cca 40000 e-mailů  do prostředí Google Gmail a událostí do Google kalendáře. Migrace poštovních zpráv probíhala za chodu a byla pro ní použita komponenta G Suite Migration for Microsoft Outlook®.

Posledním krokem bylo nastavení zálohování dat v prostředí G Suite pomocí služby Spanning Backup.

 

S panem Pohnánem (cleverity.cz) jsme se potkali na školení G Suite, kterého jsme se účastnili z důvodu efektivnějšího sdílení firemních dat a hlavně zrychlení a zjednodušení jejich užívání.

Díky migraci dat z Outlooku máme online přístup ke všem mailům a lepší zastupitelnost v případě nepřítomnosti jednoho z kolegů. Google disk nám zase umožňuje sdílet dokumenty a fotky jak přímo z terénu tak z kanceláře. Vše máme přístupné z mobilních zařízení a jedním klikem umíme nabídnout sdílení vybraných složek i našim klientům.

S panem Pohnánem, máme dobré zkušenosti kde nám zajišťoval kompletní migraci a přesun dat, nastavení účtů a nutných věcí. Vše bylo ve stanovených termínech a k tomu nám vždy i vše nejasné vysvětlil. Bereme ho jako partnera se kterým budeme i na dále rádi spolupracovat.

Kužílek Jan, PORTFOLIUM s.r.o.

autor Radek Pohnán

Jsem Google Cloud Partnerem a držitel prestižní certifikace Google Certified Deployment Specialist. Rád vám poradím, zda jsou Google aplikace G Suite vhodné i pro vás. Naučím vás, jak je správně a naplno používat. Ale pokud uvidím, že se pohybujete v jiném světě, na rovinu vám to řeknu.

RYCHLÝ KONTAKTCleverity.cz
Jak můžu pomoct vám? Napište mi a něco vymyslíme.
KDEKOLIV V ČR NEBO KDE JE INTERNETPraha - východ
mapa-cleveity-slepa
JSEM SOCIÁLNÍ AJŤÁKPropojíme se?
Preferuji sociální síť Linkedin. Právě tam pro vás publikuji nejvíce novinek, článků a tipů ze světa Cloud technologií.
warengo
RYCHLÝ KONTAKTRadek Pohnán
Jak můžu pomoct vám? Napište mi a něco vymyslíme.
KDEKOLIV V ČR NEBO KDE JE INTERNETMěstys Škvorec, Praha - východ
mapa-cleveity-slepa
JSEM SOCIÁLNÍ AJŤÁKPropojíme se?
Preferuji sociální síť Linkedin. Právě tam pro vás publikuji nejvíce novinek, článků a tipů ze světa Cloud technologií.
warengo

Všechna práva vyhrazena © 2020 Cleverity.cz.

Ilustrace © Ladislava Pechová.

Všechna práva vyhrazena © 2020 Cleverity.cz. Ilustrace © Ladislava Pechová.