Google disk pro podnikatele

Google disk, Google aplikace pro podnikatele

Google aplikace a co si mám pod tím představit?

Tento článek je určen pro ty z vás, kteří vůbec netuší, co si mají pod pojmem Google aplikace, nověji nazvané G Suite představit.

Google aplikace, G SuitePokud nejste počítačově zdatní, každá byť sebemenší úloha jako instalace aplikace, provedení bezpečnostní aktualizace nebo jen úprava nastavení, ve vás může zanechat neskutečně hlubokou brázdu na duši v podobě IT utrpení. A to se nebavíme vůbec o situaci, kdy se něco pokazí nebo nefunguje tak jak má.

Google aplikace v podobě G Suite řešení jsou službou. Službou, kdy za nepatrný až mrzký peníz získáte sadu “kancelářských” aplikací, navíc vzájemně provázaných. Jedná se o webové aplikace, které můžete jednoduše spustit na jakémkoli zařízení s internetovým prohlížečem (přístupem k internetu). Aplikace používáte bez nutnosti instalace. Nemusíte provádět údržbu ani se starat o to,  jak data přenést na jiný počítač. To zní skvěle a jaké o jaké aplikace se vlastně jedná?

 

Poštovní klient Google Gmail

E-mail je stále jedním z nejmocnějších komunikačních médií. S Google aplikacemi si email propojíte s vaší doménou. Dostanete nejen profesionální řešení, ale odpadnou vám starosti s údržbou poštovního serveru, dostupností a doručitelností emailů. Navíc získáte dostatek místa na archivaci vaší pošty. Součástí služby je adresář (kontakty) nebo jednoduchý úkolovník.

 

Migrace Gmail

Při přechodu z jiného poštovního systému vám jako Google Partner zajistíme migraci poštovních dat.

 

Nejčastěji zákazníci volí Gmail řešení z důvodu:

 • omezené kapacity stávající poštovní schránky
 • pomalého načítání poštovní schránky stávajícího řešení
 • vysoké efektivita a flexibility Gmail aplikace
 • roztříštěného řešení stávající emailové komunikace
 • špatné doručitelnosti emailů stávajícího řešení

 

Google disk vám uskladní vaše data

Google disk je online úložiště pro vaše data, které se vyznačuje vysokou dostupností. Můžete na něj ukládat všechna data stejně tak, jako je ukládáte na svůj počítač. Výhodou je flexibilita a vysoká dostupnost Google disku. Přesto nelze podcenit, vynechat otázku zálohování dat. Zajímá vás disk Google a kapacita úložiště? V placené verzi začíná na 30GB přes kapacitu 1TB (u verze G Suite Business pokud máte do 5 uživatelů, nad tento počet je kapacita Google disku neomezená).

Jako Google Partner vám navrhnu optimální strukturu Google disku z hlediska pořádku a zabezpečení. Nastavím vám Google disk sdílení tak, aby vám vyhovovalo. Případně též pomohu z migrací dat z jiného systému.

Nejčastěji zákazníci přechází na Google disk z důvodu:

 • cenového hlediska a dostatečné kapacity diskového úložiště Google disku
 • vzájemného provázání s ostatními aplikacemi z balíčku G Suite
 • z důvodu zálohy dat na Google disk
 • vysoké dostupnosti datového úložiště Google disk

Google kalendář je vaše sekretářka

Jedná se o velice jednoduchou, uživatelsky přívětivou službu webového kalendáře nebo více kalendářů. I když se jedná o službu v principu jednoduchou, dokážete v ní udržovat komplexní agendu. Google kalendář vám přinese pořádek do plánování osobní a firemní agendy. Velikou výhodou je integrace s videokonferenční službou Google Hangouts, ale i s Google mapami.

Jako Google Partner vám mohu pomoci s migrací dat z konkurenčního prostředí. Stejně tak vám rád pomohu se strategií a nastavením kalendáře z hlediska vašich potřeb.

 

Google dokumenty, tabulky a prezentace vaše šikovné dokumenty

Nemusíte si pořizovat žádné dodatečné licence a instalovat kancelářský balíček aplikací. Prostě si text napíšete ve vašem prohlížeči, stejně tak si připravíte prezentaci nebo využijete možností webového tabulkového kalkulátoru.

Takto vytvořené soubory se automaticky ukládají na Google disk, ale můžete je sdílet s ostatnímu uživateli. Velice rychle je bez opuštění editoru odešlete jako email přílohu. Prostředí Google dokumentů je velice jednoduché a vy dokážete velice rychle tvořit potřebné dokumenty. Třešničkou na dortu je úprava dokumentu více uživateli najednou. Samozřejmostí jsou importy a exporty do nejznámějších formátů.

 

Co klienti nejčastěji oceňují na Google dokumentech:

 • jednoduché uživatelské rozhraní
 • mobilní aplikace pro chytré telefony a tablety iOS, Android
 • provázání s ostatními aplikacemi v balíčku G Suite
 • import a export do známých formátů

 

Google Hangouts videokonference na jeden klik

Představte si, že můžete uspořádat videokonferenci na jeden klik. Stačí zadat událost do Google kalendáře a pozvat účastníky. Tak jednoduše a prostě je naplánujete. Pro videokonference můžete využít i klienta pro chytré telefony.

Co je na videokonferenci bezva? Kromě jednoduchého používání můžete sdílet s účastníky i svojí plochu počítače. Tato vychytávka se vám může hodit, pokud někoho vzdáleně školíte, nebo mu potřebujete jednoduše ukázat, jak na to.

 

Google formuláře, sbírejte jednoduše data od klientů

Google formuláře jsou další skvělá webová aplikace z balíčku G Suite. Hodně se využívá na kontaktní formuláře, ale můžete jít v použití mnohem dále. Můžete například použít Google formuláře na uživatelské průzkumy a sběry dat.

Co je Google formulářích úžasné? Především to, že je tvorba značně jednoduchá a intuitivní. Data, která vám uživatelé vyplní můžete propojit s Google tabulkami a dále je analyzovat. Nicméně i samotný formulář vám dokáže statisticky data vyhodnotit a vykreslit přehledné grafy.

 

Nové Google Sites, budujte si vlastní informační centrum

Stejně tak jako jednoduše dokážete sestavit Google formulář, tak i jednoduše dokážete naklikat webovou stránku v Google Sites. Nové Google Sites jsou neskutečně uživatelsky přívětivé. Přesvědčte se, že dokážete pro své týmy a uživatele prezentovat jakýkoli obsah z balíčku aplikací G Suite (například dokument). Pro některé ze svých klientů používám nové Google Sites pro tvorbu dokumentace, ale použití je samozřejmě značně širší.

 

Google Keep jednoduché poznámky

Google Keep jsou jednoduchým poznámkovým blokem. Nejedná se o aplikaci z balíčku G Suite, ale můžete jí s výhodou používat pro sběr poznámek. Umožňují integrace s vaším G Suite řešením v podobě možnosti ukládání poznámek na Google disk. Navíc můžete vytvořit připomínku, které se zobrazí v Google kalendáři nebo v Google Inbox.

Aplikace Google Keep okamžitě po vytvoření fotografie díky k integrované technologii OCR (rozpoznání textu) indexuje veškeré rozpoznané texty. Pak aniž by jste fotografii popisovali jí dokážete pomocí textu vyhledat.

 

Cenové řešení a finanční náročnost Google aplikací, G Suite

Cena za balíček G Suite aplikací je dostatečně nízká. Jako uživatel a zákazník si můžete vybrat mezi měsíčním či ročním předplatným a mezi balíčkem G Suite Basic a G Suite Business. Základní tarif začíná na částce 111,- Kč za uživatele měsíčně. A to je opravdu zajímavá cena, nemyslíte?

autor Radek Pohnán

Jsem Google Cloud Partnerem a držitel prestižní certifikace Google Certified Deployment Specialist. Rád vám poradím, zda jsou Google aplikace G Suite vhodné i pro vás. Naučím vás, jak je správně a naplno používat. Ale pokud uvidím, že se pohybujete v jiném světě, na rovinu vám to řeknu.

Okomentovat

Váš e-mail nebude zveřejněn. Povinné údaje jsou označeny *

RYCHLÝ KONTAKTCleverity.cz
Jak můžu pomoct vám? Napište mi a něco vymyslíme.
KDEKOLIV V ČR NEBO KDE JE INTERNETPraha - východ
mapa-cleveity-slepa
JSEM SOCIÁLNÍ AJŤÁKPropojíme se?
Preferuji sociální síť Linkedin. Právě tam pro vás publikuji nejvíce novinek, článků a tipů ze světa Cloud technologií.
warengo
RYCHLÝ KONTAKTRadek Pohnán
Jak můžu pomoct vám? Napište mi a něco vymyslíme.
KDEKOLIV V ČR NEBO KDE JE INTERNETMěstys Škvorec, Praha - východ
mapa-cleveity-slepa
JSEM SOCIÁLNÍ AJŤÁKPropojíme se?
Preferuji sociální síť Linkedin. Právě tam pro vás publikuji nejvíce novinek, článků a tipů ze světa Cloud technologií.
warengo

Všechna práva vyhrazena © 2020 Cleverity.cz.

Ilustrace © Ladislava Pechová.

Všechna práva vyhrazena © 2020 Cleverity.cz. Ilustrace © Ladislava Pechová.