+420 606 33 99 37
Gmail tip, google gmail

Gmail tip, možnost úpravy emailové adresy

Co nadpis znamená, co nám Google Gmail umožňuje provádět s naší emailovou adresou? Pokusím se jednoduše vysvětlit. Každý máme nějakou emailovou adresu. V Google Gmailu můžeme pro tyto účely upravit a následně využít části emailové adresy před znakem zavináč (@). K čemu je to dobré?

Máme emailovou adresu ve formátu: neco@firma.cz, můžeme však bez jakéhokoli nastavení použít i emailovou adresu neco+jineho@firma.cz. Veškeré maily zaslané na naší upravenou adresu neco+jineho@firma.cz dorazí do poštovní schránky neco@firma.cz. Zjednodušeně Google Gmail vyhodnotí  znak plus a následující text a automaticky poštu směřuje na  neco@firma.cz.

Obdobně fungují tečky. Zjednodušeně například zafunguje tato konstrukce a maily odeslané na adresu n.e.c.o@firma.cz dorazí do neco@firma.cz. Výhodou je, že tyto kombinace můžete použít automaticky, bez nutnosti nastavení ve formě např. aliasu emailové adresy, případně bez nutnosti angažování Gmail administrátora.

Gmail Tip, možnost použití

S výhodou můžete tento Gmail tip a „upravené“ emailové adresy využít při nastavení Gmail filtrů (akce, které se automaticky spustí po obdržení mailu, které vyhovují námi nastavené podmínce a vykonají s mailem námi požadovanou akci). Tyto „upravené“ emailové adresy lze také lépe filtrovat, v případě zneužití.

Ostatní

Gmail Tip a Google dokumentace

Možnost použití v placené verzi Google Apps, ale i pro free Google Gmail účet.

Líbil se vám článek? Tak proč o něm nepovíte svým kamarádům! Děkuji vám.

2 komentáře u „Gmail tip, možnost úpravy emailové adresy“

  1. Dobrý den,
   ano i ne:) Záleží jak si změnu přesně představujete. Neexistuje průvodce typu firemní učet -> free účet. Pokud myslíte osobní = free účet, tak si před zrušením firemního účtu musíte zálohovat, přehrát data a ty pak přenést do free účtu. Pokud nejste vlastníkem firemního účtu a chcete si data přenést např. pod placenou službu pro svůj osobní účet postup může být podobný. Případně mě prosím kontaktujte.

   Pěkný den
   Radek P.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *