Gmail tip, možnost úpravy emailové adresy

Gmail tip, možnost úpravy emailové adresy

Co nadpis znamená, co nám Google Gmail umožňuje provádět s naší emailovou adresou? Pokusím se jednoduše vysvětlit. Každý máme nějakou emailovou adresu. V Google Gmailu můžeme pro tyto účely upravit a následně využít části emailové adresy před znakem zavináč (@). K čemu je to dobré?

Máme emailovou adresu ve formátu: neco@firma.cz, můžeme však bez jakéhokoli nastavení použít i emailovou adresu neco+jineho@firma.cz. Veškeré maily zaslané na naší upravenou adresu neco+jineho@firma.cz dorazí do poštovní schránky neco@firma.cz. Zjednodušeně Google Gmail vyhodnotí  znak plus a následující text a automaticky poštu směřuje na  neco@firma.cz.

Obdobně fungují tečky. Zjednodušeně například zafunguje tato konstrukce a maily odeslané na adresu n.e.c.o@firma.cz dorazí do neco@firma.cz. Výhodou je, že tyto kombinace můžete použít automaticky, bez nutnosti nastavení ve formě např. aliasu emailové adresy, případně bez nutnosti angažování Gmail administrátora.

Gmail Tip, možnost použití

S výhodou můžete tento Gmail tip a „upravené“ emailové adresy využít při nastavení Gmail filtrů (akce, které se automaticky spustí po obdržení mailu, které vyhovují námi nastavené podmínce a vykonají s mailem námi požadovanou akci). Tyto „upravené“ emailové adresy lze také lépe filtrovat, v případě zneužití.

Ostatní

Gmail Tip a Google dokumentace

Možnost použití v placené verzi Google Apps, ale i pro free Google Gmail účet.

autor Radek Pohnán

Jsem Google Cloud Partnerem a držitel prestižní certifikace Google Certified Deployment Specialist. Rád vám poradím, zda jsou Google aplikace G Suite vhodné i pro vás. Naučím vás, jak je správně a naplno používat. Ale pokud uvidím, že se pohybujete v jiném světě, na rovinu vám to řeknu.

4 comments

 • Dominik

  12. 4. 2017 at 13:27

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jestli je možné změnit účet gmail z firemního na osobní? Děkuji

  Reply

  • dirigent

   12. 4. 2017 at 13:48

   Dobrý den,
   ano i ne:) Záleží jak si změnu přesně představujete. Neexistuje průvodce typu firemní učet -> free účet. Pokud myslíte osobní = free účet, tak si před zrušením firemního účtu musíte zálohovat, přehrát data a ty pak přenést do free účtu. Pokud nejste vlastníkem firemního účtu a chcete si data přenést např. pod placenou službu pro svůj osobní účet postup může být podobný. Případně mě prosím kontaktujte.

   Pěkný den
   Radek P.

   Reply

 • Lis

  28. 3. 2020 at 10:36

  Máme emailovou adresu ve formátu: neco@firma.cz, můžeme však bez jakéhokoli nastavení použít i emailovou adresu neco+jineho@firma.cz. Veškeré maily zaslané na naší upravenou adresu neco+jineho@firma.cz dorazí do poštovní schránky neco@firma.cz. Zjednodušeně Google Gmail vyhodnotí znak plus a následující text a automaticky poštu směřuje na neco@firma.cz.

  Plati vyse napsane jeste nekde jinde nez jen na Gmail? Vyzkousel jsem to ze sve mailove adresy a mail na moji adresu jmeno+1234@post.cz se mi vzdy vratil jako nedorucitelny (User does not exist) Dekuji predem za odpoved

  Reply

  • Radek P.

   28. 3. 2020 at 16:59

   Dobrý den,

   toto platí jen pro Google poštovní služby, tj. jen pro Gmail v jakékoli verzi (free i placené tarify).
   Pěkný den
   Radek

   Reply

Okomentovat

Váš e-mail nebude zveřejněn. Povinné údaje jsou označeny *

RYCHLÝ KONTAKTCleverity.cz
Jak můžu pomoct vám? Napište mi a něco vymyslíme.
KDEKOLIV V ČR NEBO KDE JE INTERNETPraha - východ
mapa-cleveity-slepa
JSEM SOCIÁLNÍ AJŤÁKPropojíme se?
Preferuji sociální síť Linkedin. Právě tam pro vás publikuji nejvíce novinek, článků a tipů ze světa Cloud technologií.
warengo
RYCHLÝ KONTAKTRadek Pohnán
Jak můžu pomoct vám? Napište mi a něco vymyslíme.
KDEKOLIV V ČR NEBO KDE JE INTERNETMěstys Škvorec, Praha - východ
mapa-cleveity-slepa
JSEM SOCIÁLNÍ AJŤÁKPropojíme se?
Preferuji sociální síť Linkedin. Právě tam pro vás publikuji nejvíce novinek, článků a tipů ze světa Cloud technologií.
warengo

Všechna práva vyhrazena © 2020 Cleverity.cz.

Ilustrace © Ladislava Pechová.

Všechna práva vyhrazena © 2020 Cleverity.cz. Ilustrace © Ladislava Pechová.